Sözcü Plus Giriş

Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?

Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirler arası seyahat yasağının 1 Haziran itibariyle tamamen kaldırıldığını belirtti.

20:06 -
Şehirler arası seyahat yasağı kalktı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada yaklaşık 1 aydır normalleşme takviminde yer alan hususları, gelişmeleri yakından takip ederek her hafta peyderpey açıkladıklarını söyledi.

Şehirler arası seyahat sınırlamasının 1 Haziran itibari ile tamamen kaldırılacağını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;

Yaklaşık 1 aydır normalleşme takvimimizde yer alan hususları gelişmeleri yakından takip ederek her hafta peyderpey açıklıyoruz. Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran’dan itibaren tamamen kaldırılmıştır. Gelişmeleri takip ederek olumsuz bir durum görmemiz halinde bazı illerimiz için bu kısıtlamayı yeniden getirebiliriz.

Şehirler arası seyahat yasağı, ilk etapta 7 ardından 9 ilde kaldırılmıştı.

“EPEY MESAFE KAT ETTİK”

Salgının kontrol altında tutulduğunu söyleyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

*Aldığımız tedbirler sayesinde yeni hasta sayımız ile yoğun bakım ve solunum cihazına bağlı hasta sayımız sürekli azalıyor. Testleri yaygınlaştırarak takipleri tavizsiz sürdürerek salgını kontrol altında tutuyoruz.

*Hastalığın tedavisinde ihtiyaç duyulan ilaçların ve cihazların üretimi konusunda da epeyce mesafe kat ettik. Yurt dışı teminin ve özel sektörün desteğinin yanı sıra milli savunma bakanlığı ilaç fabrikaları da üretime başladı.

İLGİLİ HABERKamu çalışanları iş başı yapacakKamu çalışanları iş başı yapacak
Son güncelleme: 21:28 28.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more