Sözcü Plus Giriş

Şehit oğlunun yadigarı papağan Paşa bulundu

Şehit babası Şemsettin Yalçın'ın kaybolduğunda "Bir oğlumu daha şehit vermiş gibi oldum" dediği papağanı Paşa'dan müjdeli haber geldi. Bir apartmanın balkonunda bulunan papağan, Yalçın'a teslim edildi.

Halil ATAŞ
19:43 -
Şehit oğlunun yadigarı papağan Paşa bulundu

Suriye’de 2016 yılında Fırat Kalkanı harekatında El Bab’da DEAŞ'lı teröristlerce şehit edilen piyade uzman çavuş Ali Sezai Yalçın’a babası Şemsettin Yalçın tarafından hediye edilen Paşa isimli papağan 4 gün önce Yalova’da kaybolmuştu.

Şehit babası Şemsettin Yalçın daha önceki açıklamasında, “Paşa’yı şehit olan oğlumun yerine koymuştum. Onunla oğlumla konuşur gibi konuşuyordum. Oğlumdan sonra beni hayata bağlamıştı. Sorduğunuz her şeye cevap verebilen, İstiklal Marşı’nı ıslakla çalabilen bir papağandı. Bir oğlumu daha şehit vermiş gibi oldum” ifadeleriyle yüreklere dokunmuştu.

2 KİLOMETRE UZAKTA BİR APARTMAN BALKONUNDA BULUNDU

Baba Yalçın’ın şehit oğlu yerine koyduğu kayıp papağan Paşa’dan 4 gün sonra müjdeli haber geldi. Paşa, 2 kilometre uzakta bir apartmanın balkonunda bulundu.

Şemşettin Yalçın, “Eve 2 kilometre ilerde apartmanın balkonuna konmuş, hemen aradılar. Tarif ettiler. Ayağında metal bileklik vardı, numarası falan vardı. Sağolsunlar yakın ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERŞehit oğlundan kalan papağan kayboldu! Bulana ödül verecekŞehit oğlundan kalan papağan kayboldu! Bulana ödül verecek İLGİLİ HABERTürkiye'deki son corona virüsü vaka ve ölüm sayıları açıklandıTürkiye'deki son corona virüsü vaka ve ölüm sayıları açıklandı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more