Sözcü Plus Giriş

Şırnak ve Elazığ’da dört terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Elazığ'da gerçekleştirilen operasyonlarda dört teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yurt içindeki toplam terörist sayısının 445'e düştüğünü söyledi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:01, 09/06/2020
Şırnak ve Elazığ’da dört terörist etkisiz hale getirildi

Şırnak ve Elazığ’da gerçekleştirilen iç güvenlik operasyonları hakkında bilgi veren İçişleri Bakanlığı, şu açıklamayı yaptı.

* Şırnak Silopi kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda iki terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.

*
Ayrıca Elazığ-Arıcak ilçesi Göresedağı bölgesinde İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda teröristlerle çıkan çatışmada iki terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. (İHA)

SOYLU: TERÖRİST SAYISI 445’E İNDİ

Operasyonlarla ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Şırnak Silopi kırsalında iki terörist, Elazığ Görese Dağlarında iki terörist, toplam 4 terörist daha etkisiz hale getirildi… Yurt içi toplam terörist sayısı 445'e indi. Terör bu ülkenin kaderi olmaktan çıkıyor inşaallah… Biraz daha sabır ve gayret…”

Yayınlanma Tarihi:09:03,