Sözcü Plus Giriş

Elazığlılara çağrı! Bu merkezlere sığınabilirler

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğünde depremin ardından kentin merkezinde bulunan vatandaşların sığınabileceği yerler açıklandı.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ
00:30 -
Elazığlılara çağrı! Bu merkezlere sığınabilirler

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde saat 20.55’te yerin 6.75 kilometre derinliğinde 6,8 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Malatya, Tunceli ve birçok ilde de hissedildi. AFAD, Sivrice’de 5.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini duyurdu.

Depremin derinliğinin 7.03 kilometre olduğu açıklandı. Elazığ’ın Baskil ilçesinde saat 21.17’de yerin 10.62 kilometre derinliğinde 5.1 büyüklüğünde deprem daha oldu.

Peş peşe olan depremlerin ardından birçok ev yıkıldı, vatandaşlar da geceyi dışarıda geçiriyor. Elazığ merkezde bulunan vatandaşların sığınabilmesi için bazı yerler belirlendi. İşte vatandaşların sabaha kadar sığınabileceği o yerler;

– Yakup Kılıç Spor Salonu
– Ahmet Aytar Spor Salonu
– Mert Döküm Fabrikası
– Nailbey Camii
– Yurtbaşı ilçesindeki Hipodrom

İLGİLİ HABERErzurum Valisi Okay Memiş: Deprem bölgesine 995 çadır gönderdikErzurum Valisi Okay Memiş: Deprem bölgesine 995 çadır gönderdik İLGİLİ HABERSon dakika haberi: Kandilli'den Elazığ depremi açıklamasıSon dakika haberi: Kandilli'den Elazığ depremi açıklaması İLGİLİ HABERSon dakika... Elazığ'daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi!Son dakika... Elazığ'daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi!
Son güncelleme: 09:09 30.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more