Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da tekstil atölyesinde patlama

İstanbul Bahçelievler'de bir binanın bodrum katındaki tekstil atölyesi olarak kullanılan iş yerinde patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini 10 kişinin de hafif yaralandığını açıkladı.

Güncellenme: 11:18, 02/07/2020

Mimar Sinan Caddesi’ndeki bir binanın giriş katında, henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama oldu.

FOTO: DHA

Patlamayı duyan vatandaşlar panikle dışarıya çıktı, bazı vatandaşlar ise duman nedeniyle mahsur kaldı.

FOTO: DHA

İtfaiye ekipleri daha sonra ilk bilgilere göre yaralanan üç vatandaşı kurtararak, sağlık ekiplerine teslim etti.

FOTO: DHA

Yaralılar ilk müdahalenin ardından çevredeki hastaneye kaldırıldı. Patlama yaşanan binanın duvarlarında çatlaklar oluştu, yan binaların ise camları kırıldı.

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Valiliği olayda 1 kişinin hayatını kaybettiğini 10 kişinin de hafif yaralandığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Saat 04.55’te Bahçelievler Cumhuriyet Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi’nde bulunan bir tekstil atölyesinde, ilk belirlemelere göre gaz sıkışmasından dolayı bir patlama meydana gelmiştir.

* Olay yerine itfaiye, 112 sağlık ekibi ve polis sevk edilmiştir. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle meydana gelen yangın söndürülmüştür.

* Binanın üst katlarından panik halinde dışarı çıkarken hafif yaralanan 10 kişi, sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere sevk edilmiş, yabancı uyruklu 1 kişinin hayatını kaybettiği anlaşılmıştır.

* Binada yangın sonrası soğutma çalışmaları tamamlanmış ve tedbir amaçlı olarak tahliye çalışması yapılarak bina boşaltılmıştır. Olay ile ilgili inceleme ve soruşturma yürütülmektedir. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:08:03,