Sözcü Plus Giriş

Coronaya yakalanan anne ve kızın yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde son dönemde anne ve kızında corona virüsü (Covid-19) tespit edilmesi üzerine E.K ve kızı N.L'nin yaşadığı Kozdere Mahallesi'nin tamamı karantinaya alındı.

12:01 -
Coronaya yakalanan anne ve kızın yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını, Gaziantep ve çevre ilçelerinde hızla yayılıyor. Son olarak İslahiye ilçesine bağlı Kozdere Mahallesi’nde yaşayan ve yüksek ateş şikayeti ile hastaneye başvuran E.K isimli kadında ve yanında kalan N.Y., isimli kızında corona virüsü görüldü.

Yaşanan olay üzerine harekete İslahiye İlçe Sağlık Müdürlüğü doktorlar ve sağlık çalışanları, yürüttükleri filyasyon çalışması ile ilk etapta E.K. ile temas kuran 16 evde bulunan 48 kişinin olduğunu tespit etti. Covid-19 testi pozitif çıkan N.Y’nin de temaslarını araştıran ekipler, alarma geçerken durumun iletildiği İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu corona virüsü tespit edilen anne ve kızının yaşadığı Kozdere Mahallesi'ni 11 gün sürelik karantina uygulaması başlattı. Mahalle tamamen karantina altına alınırken, giriş ve çıkışlarına jandarma tarafından kurulan bariyerle mahalleye geçişler yasaklandı.

Vakanın görüldüğü evde ve hastaların temas ettiği düşünülen noktalarda dezenfekte çalışması yürütürürken 950 nüfuslu mahallenin halkı ise cami ve jandarma aracından yapılan anonslarla hastalığa karşı uyarılıyor.

Karantina altına alının mahalle sakinlerinin ihtiyaçları İslahiye Kaymakamlığı'na bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri tarafından sağlanacağı öğrenildi.İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more