Çekya’da binlerce kişi corona önlemlerini protesto etti

Çekya'nın başkenti Prag'da yüzlerce kişi, Temsilciler Meclisi'nin yakınlarındaki Malostranske Namesti meydanında toplanarak corona virüsünün (Covid-19) yayılmasına karşı alınan önlemleri protesto etti.

Çekya’da binlerce kişi corona önlemlerini protesto etti

Çekya’nın başkenti Prag’da vatandaşlar, corona virüsü (Covid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemleri protesto etti. Ellerinde Çekya bayrakları taşıyan yüzlerce kişi, Prag’da yer alan Çekya Temsilciler Meclisi’nde Temmuz ayı toplantısının düzenlendiği sırada, Meclis’in yakınlarında yer alan Malostranske Namesti meydanında toplandı.

Çekya Sağlık Bakanı Adam Vojtech’in vatandaşları aşı olmaya ikna etme çabaları ile Covid-19 test ve aşı sertifikalarını protesto eden vatandaşlar, bir yandan meydana kurulan dev ekranda meclis toplantısını canlı olarak takip ederken, diğer yandan da müzik eşliğinde dans etti.

Polisin kontrol etmekte zorlandığı kalabalığın meydandaki gösteri alanının dışına taşması nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Polis ekipleri, uyarılara rağmen yoldan çekilmeyen bir göstericiye ise sert müdahalede bulundu.

Öte yandan Çekya’da birçok vatandaş, Bakan Vojtech’in yaz döneminin sonuna kadar Covid-19 pasaportlarının getirilmesi de dahil olmak üzere Halk Sağlığını Koruma Yasası’nda bir çok değişiklik getiren yasa tasarısının ekim ayındaki genel seçimlerin sonuna bırakılması gerektiğini savunuyor.

Güzellik yarışmasında corona skandalı... Miss Mexico 2021'de virüse yakalanan adayları bile bile yarıştırdılar İlginizi Çekebilir Güzellik yarışmasında corona skandalı... Miss Mexico 2021'de virüse yakalanan adayları bile bile yarıştırdılar Corona virüsü salgınında kritik bir eşik daha aşıldı İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgınında kritik bir eşik daha aşıldı
canlı Çekya Çin Corona Meclis Meksika Polis protesto Reuters Sağlık Sağlık Bakanı Temmuz ayı trafik