Coronanın yeni türü Rusya’da tespit edildi

İngiltere’de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olan corona virüsünün mutasyona uğramış yeni türü Rusya’da tespit edildi.

Coronanın yeni türü Rusya’da tespit edildi

İngiltere'de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olduğu belirtilen Covid-19'un yeni türü yayılmaya devam ediyor. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova yaptığı açıklamada, Rusya'da ilk kez Covid-19 mutasyona uğrayan yeni türünün tespit edildiğini ifade etti.

Popova, “Bir kişide corona virüsü mutasyonu görüldü” ifadelerini kullanarak, ülkede en kötü senaryoya karşı tedbirlerin alındığını ve ülke genelinde halka corona virüsü aşısının uygulanmaya devam edildiğini belirtti.

Başkan Popova virüsün yeni türüne yakalanan kişi hakkında daha fazla bilgi vermedi. Rus medyasında yer alan haberlerde ise yeni türe yakalanan kişinin İngiltere'den Rusya'ya dönen bir Rus vatandaşı olduğu belirtildi. (İHA)

Coronayla ilgili vahim iddia: Çin yüzlerce sayfalık çalışmayı sildi İlginizi Çekebilir Coronayla ilgili vahim iddia: Çin yüzlerce sayfalık çalışmayı sildi

Corona virüsü yasakları ve kısıtlamaları sertleşti: Bankta oturana ters kelepçe İlginizi Çekebilir Corona virüsü yasakları ve kısıtlamaları sertleşti: Bankta oturana ters kelepçe

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Covid-19 Dünya İngiltere kavga Rusya
Loading...