Sözcü Plus Giriş

İngiltere'de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olduğu belirtilen Covid-19'un yeni türü yayılmaya devam ediyor. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) Başkanı Anna Popova yaptığı açıklamada, Rusya'da ilk kez Covid-19 mutasyona uğrayan yeni türünün tespit edildiğini ifade etti.

Popova, “Bir kişide corona virüsü mutasyonu görüldü” ifadelerini kullanarak, ülkede en kötü senaryoya karşı tedbirlerin alındığını ve ülke genelinde halka corona virüsü aşısının uygulanmaya devam edildiğini belirtti.

Başkan Popova virüsün yeni türüne yakalanan kişi hakkında daha fazla bilgi vermedi. Rus medyasında yer alan haberlerde ise yeni türe yakalanan kişinin İngiltere'den Rusya'ya dönen bir Rus vatandaşı olduğu belirtildi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirCoronayla ilgili vahim iddia: Çin yüzlerce sayfalık çalışmayı sildiCoronayla ilgili vahim iddia: Çin yüzlerce sayfalık çalışmayı sildi

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü yasakları ve kısıtlamaları sertleşti: Bankta oturana ters kelepçeCorona virüsü yasakları ve kısıtlamaları sertleşti: Bankta oturana ters kelepçe