İsveç’te ilk corona aşısı Kral Gustaf’a

Corona virüsü salgınındaki yöntemleri sıkça tartışılan İsveç'te ilk aşılar Kral Carl Gustaf ve Kraliçe Silvia'ya uygulandı.

İsveç’te ilk corona aşısı Kral Gustaf’a

İsveç Kralı Carl Gustaf (74) ve Kraliçe Silvia (77) corona virüsüne karşı geliştirilen aşının ilk dozunu vuruldu.

Stenhammar Şatosu’nda aşı olan Kral Gustaf ve Kraliçe Silvia’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, ikilinin ülkede ikinci aşama olan 70 yaş ve üzerine aşılama uygulaması başlamadan aşı vurulması eleştirilere de neden oldu.

‘HERKESİN OLMASINI UMUYORUM’

İsveç Kralı Gustaf aşının ardından yaptığı açıklamada, “Covid-19’a karşı aşılama şu anda ülkemiz genelinde yapılıyor. Bu zor dönemi birlikte ve bir an önce atlatabilmemiz için önümüzdeki aylarda fırsatı olan herkesin aşı olmayı tercih etmesini umuyorum” ifadelerini kullandı.

KRALİYET AİLELERİNİN AŞI TAVKİMİ

Avrupa’daki Kraliyet ailelerinden 5 Ocak’ta ilk Covid-19 aşısı olan kişi Danimarka Kraliçesi Margrethe (80) oldu. Norveç Kralı Harald (83) ve eşi Kraliçe Sonja’ya (83) aşı 14 Ocak’ta vuruldu. İngiltere Kraliçesi Elizabeth (94) ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip (99) 10 Ocak’ta Windsor Sarayı’nda corona aşısı olmuştu.

İsveç Kralı Gustaf'tan corona itirafı: Başarısız olduk İlginizi Çekebilir İsveç Kralı Gustaf'tan corona itirafı: Başarısız olduk

 

İsveç pandemideki başarısızlığa sorumlu arıyor: Acı tablo... İlginizi Çekebilir İsveç pandemideki başarısızlığa sorumlu arıyor: Acı tablo...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Corona Danimarka İngiltere İsveç Norveç Sağlık
Loading...