Netanyahu’ya kötü haber… İsrail’de koalisyon sesleri: Yesh Atid ve Yamina anlaştı

İsrail'de koalisyon hükümeti kurmak için girişimleri başarısız olan Başbakan Netanyahu'ya kötü haber geldi. İsrail medyası, Yesh Atid ve Yamina partilerinin koalisyon hükümeti kurmak üzere anlaştığını öne sürdü.

Netanyahu’ya kötü haber… İsrail’de koalisyon sesleri: Yesh Atid ve Yamina anlaştı

İsrail’de 23 Mart’ta düzenlenen 2 yıl içindeki 4'üncü erken genel seçimde, hiçbir partinin hükümeti kurmak için gerekli olan 61 milletvekili sayısına ulaşamaması üzerine Başbakan Benjamin Netanyahu, koalisyon hükümeti kurmakla görevlendirilmişti.

Netanyahu'nun da hükümeti kurmakta başarısız olması üzerine Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, hükümeti kurma görevini muhalefet lideri Yair Lapid’e vermişti. İsrail medyasında yer alan bir haberde, Yesh Atid ve Yamina partilerinin koalisyon hükümeti kurmak üzere anlaştığı iddia edildi.

8 HAZİRAN’DA KURULACAK

Haberde, Yamina lideri Naftali Bennett'ın Yesh Atid lideri Yair Lapid'e “ikisinin de başkanlık yapacağı bir koalisyon hükümeti kurmaya yönelik görüşmeler planladığını” söylediği iddiası yer aldı. Habere göre Bennett, anlaşmayı önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyuracak ve hükümeti 8 Haziran'da kuracak.

Öldürülen Filistinli çocuklar İsrail basını manşetlerinde: Savaşın bedeli bu İlginizi Çekebilir Öldürülen Filistinli çocuklar İsrail basını manşetlerinde: Savaşın bedeli bu Netanyahu'dan yolsuzluk davasında tepki çeken kare İlginizi Çekebilir Netanyahu'dan yolsuzluk davasında tepki çeken kare

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...