Yıllardır dilimizden düşmeyen, kitaplara isim vermiş, Astroloji Okulundaki derslerimizde gezegenleri anlatırken kullandığımız bir ifadedir bu. Nereden mi aklıma düştü? Çünkü bu hafta Mars da Venüs de yönetici oldukları burçlara geçiyorlar. 29 Nisan’da Venüs Boğa burcuna, 30 Nisan’da Mars Koç burcuna geçiyor! Astrolojide Venüs kadınları, Mars erkekleri temsil eder.

VENÜS BOĞA’YA GEÇİYOR (26 MAYIS’A KADAR)

Bu geçişle birlikte ilişkilerde sadakat ve devamlılık arzusu artacaktır. Kalıcı adımlar atmak için uygun zamanlara doğru ilerliyoruz! Artistik ve sanatsal konular, yaratıcılık isteyen faaliyetler, yeme içme ve gıdaya yönelik konular, tarım ziraat ve topraklarla ilgili konularda girişimler yapmak açısından da uygun bir sürece giriyoruz.

MARS KOÇ’A GEÇİYOR (9 HAZİRAN’A KADAR)

Mars’ın Koç burcuna geçişi daha aktif ve aksiyon dolu bir sürece gireceğimizi gösteriyor. Cesur ve kararlı hareketler, rekabetin gözü kara hale dönüşmesi başta olmak üzere, güç ve efor gerektiren bütün işler, sportif aktiviteler, yoga çalışması benzeri enerji çalışmaları açısından uygun bir zamanda olacağız. Önümüzdeki hafta sonunu aktif bir
şekilde kullanabiliriz.

ATEŞLE OYNAMAYIN!

Mars’ın Koç burcuna geçişinin ardından Ay tarafından tetikleneceği 5 Mayıs civarından itibaren Zodyak’ta ateş elementi vurgu kazanıyor olacak. Dolayısıyla ateşli şeyler, enerjiyle ilgili konular vurgu kazanacak. Yangınlar açısından dikkatli olmamız gereken yaklaşık bir buçuk aylık bir sürece giriyoruz. Farkında ve temkinli olalım.

ASKERİ KONULARDA HAREKETLENME YAKIN!

Mars’ın 30 Nisan’da Koç burcuna geçişinin ardından askeri konularda keskin bir hareketlenme olasılığı yükseliyor. Bu bağlamda 5 Mayıs tarihi ve sonrası dikkat çekiyor. Askeri konular açısından bizim için de aktif bir döneme doğru ilerliyoruz. 10 Mayıs tarihi civarına odaklanmamızda fayda var.  

YAĞIŞLAR, SULAR, DENİZLERLE İLGİLİ KONULAR

Balık burcunda Mars-Neptün kavuşumu 29 Nisan’da kesinleşiyor. Bu kavuşum Scheat yıldızına da yakın gerçekleşecek. Birden bastıran yağışlara dikkat! İçme sularına, sahte alkole dikkat!
Denizlerde bulunanlar, yelken vesaire gibi spor yapanlar, gemilerle ilgili konular açısından dikkat!

MANEVİYATA YÖNELME

Mars-Neptün kavuşumu Balık burcunda olacağından, manevi konulara yönelmek, ruhsal çalışmalar yapmak, yardımlaşmak açısından uygun bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Öte yandan, dinsel ve inançlarla ilgili konularda mücadele, kavga, savaş vurgu kazanabilir! 

KÖŞELİ İLİŞKİLER

İlişkilerde streslere işaret edebilecek Venüs-Plüton karesi 1 Mayıs’ta kesinleşiyor. Haliyle ilişkiler konusunda karşımızdaki kişilere baskı yapmaktan, ilişkiyi istediğimiz yöne taşımak için manipüle etmekten, gereksiz kıskançlıktan ve intikam duygusundan uzak durmamız yerinde olur.

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi günü önem verdiğimiz kişilerle ilişkiler açısından verimli bir zaman diliminde olacağız. Egomuzu biraz geri çekebilir, fedakâr davranabilirsek, yapacağımız işlerde diğer kişilerle uzlaşı yakalayabiliriz. Manevi açıdan yüksek bir zaman dilimindeyiz. Akşam saatlerinde ise iletişim ve sağlık konularına dikkat! 

Salı gününü yenilik, değişiklik yapmak için kullanabiliriz. Akşam saatlerinde ilişkilerde stres yaratabilecek bir atmosferde olacağız. Baskın olmaya ve üste çıkmaya çalışmasak isabet ederiz. Öte yandan, güç ve efor gerektiren bütün işler, sportif aktiviteler, yoga çalışması benzeri enerji çalışmaları açısından uygun saatlerde olacağız.

Çarşamba günü karşımızdaki kişilere baskı yapmaktan, ilişkiyi istediğimiz yöne taşımak için manipüle etmekten, gereksiz kıskançlıktan ve intikam duygusundan uzak durmamız yerinde olur. Önemli kişilerle bir araya gelmek, talep ve başvuruda bulunmak açısından uygun bir günde değiliz. Önemli konuşma ve yazışmalar, alışverişler, ticari işler, seyahatler, eğitsel işler için ancak akşam saatleri uygun gözüküyor. 

Perşembe sabah saatlerinde ani ve beklenmedik gelişmelere açık olabiliriz. Çok güvenilir bir zaman diliminde değiliz. Öğle saatleri civarında finansal alanda türbülanslar olasıdır. Risklerden kaçınmamızda fayda var. Günün ikinci yarısında ise belirsizlikler dikkat çekiyor. Beklediğimiz gelişmeleri yakalayamayabiliriz.

Cuma günü boyunca kişisel bakım, alışverişler, sanatsal konular, zevk ve keyif içeren tüm iş ve hobiler, etkili ve önemli pozisyondaki kişilerle bir araya gelmek, talep ve başvuruda bulunmak, kendimizi göstermeye ve tanıtmaya yönelik işler açısından çok verimli zaman diliminde olacağız, değerlendirebiliriz.

Cumartesi sabah saatlerinde güzel sürprizlere ve yeniliklere açık olacağız. Öğle saatleri sonrası pek çok iş ve girişim açısından uygun, kullanabiliriz. Akşam saatleri manevi açıdan çok verimli. İlham isteyen tüm işler, hayal gücünü geliştiren konular, videolar, filmler, müzikler, sanatsal konularla iç içe, sevdiklerimizle bütünleştiğimiz ortamlarda keyifli vakitler geçirebiliriz.

Pazar günü boyunca aktif ve dinamik bir atmosfer söz konusu olacak. Güç ve efor, cesaret ve aksiyon gerektiren alanlarda harekete geçebiliriz. Açık ve net konuşmalar yapabiliriz. Öte yandan ateşli şeyler, enerjiyle ilgili konular vurgu kazanacak. Yangınlar açısından dikkatli olmamız gereken yaklaşık bir buçuk aylık bir sürece girdik. Farkında ve temkinli olalım!