Sözcü Plus Giriş

Çin devlet gazetesi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’yı girişimci liderler listesinden çıkardı

Çin'de teknoloji devi Alibaba'nın patronu Jack Ma'ya karşı bir hamle daha geldi. Ma, Çin devlet gazetesinin 'girişimci liderler' listesinden çıkarıldı.

Güncellenme: 10:04, 02/02/2021
Çin devlet gazetesi Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’yı girişimci liderler listesinden çıkardı

Alibaba Group’un kurucusu Jack Ma, Çin devlet gazetesinin ‘girişimci liderler’ listesinden çıkarıldı. Bu hamle Ma’nın Pekin’in gözünden düştüğü şeklinde yorumlanıyor.

Çin’in en çok tanınan iş adamı Ma, Shanghai Securities News’in bugün yayımladığı listede yer almazken gazete Huawei Technologies’den Ren Zhengfei, Xiamo’den Lei Jun ve BYD’den Wang Chuanfu’dan övgüyle bahsetti.

Ma, 24 Ekim’de Çin’in düzenleyici sistemini eleştirmiş ve bu gelişmenin ardından Ma’nın sahibi olduğu Ant Group’un 37 milyar dolarlık halka arzı durdurulmuştu. (REUTERS)

 

İlginizi ÇekebilirJack Ma aylar sonra ortaya çıktı... Alibaba'nın hisseleri fırladıJack Ma aylar sonra ortaya çıktı... Alibaba'nın hisseleri fırladıİlginizi ÇekebilirÇin'de milyarder Jack Ma'ya bir darbe dahaÇin'de milyarder Jack Ma'ya bir darbe dahaİlginizi ÇekebilirKonuşmaya kızdı, dünyanın en büyük halka arzını durdurduKonuşmaya kızdı, dünyanın en büyük halka arzını durdurduİlginizi ÇekebilirJack Ma'dan cömert teklifJack Ma'dan cömert teklif

 

Yayınlanma Tarihi:09:30,