Sözcü Plus Giriş

Erdoğan açıkladı! Emeklilere maaş ve ikramiyeler erken ödenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayı emekli aylıkları ile bayram ikramiyelerini kurban bayramından önce gerçekleştireceğiz. Yine emeklilerimizin aylıklarında Ocak-Temmuz dönemi TÜFE oranını dikkate alarak yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz" dedi.

Güncellenme: 20:03, 05/07/2021
Erdoğan açıkladı! Emeklilere maaş ve ikramiyeler erken ödenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Emekli maaş ve ikramiyelerine değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

*Temmuz ayı emekli aylıkları ile bayram ikramiyelerini kurban bayramından önce gerçekleştireceğiz. Yine emeklilerimizin aylıklarında Ocak-Temmuz dönemi TÜFE oranını dikkate alarak yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz.

*12,7 milyon vatandaşımıza 12,3 milyar lirası Kurban Bayramı ikramiyesi olmak üzere toplamda 38 milyar liralık ödeme gerçekleştireceğiz.

ENFLASYON FARKI BELLİ OLMUŞTU

Haziran ayı enflasyonun açıklanmasıyla memur ve emeklilerin altı aylık maaş zammı netleşti. Memur ve emekliler yüzde 5.45 enflasyon farkı alacağı belirtilmişti.

İlginizi ÇekebilirMemur ve emekliler yüzde 5.45 enflasyon farkı alacakMemur ve emekliler yüzde 5.45 enflasyon farkı alacakİlginizi ÇekebilirMemurun, emeklinin zammını elektrik çarptıMemurun, emeklinin zammını elektrik çarptı
Yayınlanma Tarihi:19:49,