Atatürk Orman Çiftiği’nin 70 dönümü kiraya çıkarıldı

Atatürk Orman Çiftliği’nin 1. derece doğal ve tarihi sit alanı statüsündeki 70 dönüm arazi  otopark, rekreasyon ve tarım üretim alanı olarak kiraya verilecek. Toplam tahmini bede 90 milyon lira olarak belirlendi 

Atatürk Orman Çiftiği’nin 70 dönümü kiraya çıkarıldı

Mülkiyeti Atatürk Orman Çiftliği'ne ait 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı içerisinde bulunan yaklaşık 70 dönüm arazi kiraya verilecek.

Ankara Yenimahalle ve Etimesgut'taki  2 bin 681 metrekarelik arazi otopark alanı,  35 bin 382 metrekare rekreasyon alanı ve 35 bin 382 metrekare arazi tarımsal üretim alanı olarak kiraya verilecek.

2 BİN METREKARE TABANLI KAPALI ALANLAR

Rekrearsyon alanı olarak kiralanacak arazide binalar da bulunuyor. 2 bin 98 metrekare taban üzerinde olduğu belirtilen kapalı alanın toplam büyüklüğü ihale duyurusunda açıklanmadı.

90.2 MİLYON’DAN AÇIK ARTIRMAYA ÇIKACAK

Tahmini bedel otopark alanı için 8.2 milyon, rekreasyon alanı için 59.5 milyon, tarımsal üretim alanı için 22.5 milyon lira olmak üzere toplam 90 milyon 200 bin TL artı KDV hesaplandı.

İhale açık artırma usulüyle 22 Şubat'ta gerçekleştirilecek.

Atatürk Orman Çiftliği giderek yok oluyor İlginizi Çekebilir Atatürk Orman Çiftliği giderek yok oluyor ABD, AOÇ'taki elçilik inşaatını hızlandırdı İlginizi Çekebilir ABD, AOÇ'taki elçilik inşaatını hızlandırdı Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki imar plan değişiklikleri iptal edildi İlginizi Çekebilir Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki imar plan değişiklikleri iptal edildi Ankara'nın merkezindeki AOÇ arazisine helikopter hangarı inşa edilecek! İlginizi Çekebilir Ankara'nın merkezindeki AOÇ arazisine helikopter hangarı inşa edilecek!
Loading...