Sözcü Plus Giriş

İstanbul’a kuvvetli yağış uyarısı: Metrekareye 50 kilogram…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in batısı ile Kütahya’da yağışların Salı günü devam edeceğini, İstanbul'un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce'de şiddetli yağış beklendiğini duyurdu.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 16:55, 05/07/2021
İstanbul’a kuvvetli yağış uyarısı: Metrekareye 50 kilogram…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmesine göre salı günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların sabah ilk saatlerden itibaren İstanbul ile zamanla Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya'da kuvvetli (21-50 kg/m2); İstanbul Anadolu Yakası ve Boğaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ DE YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Yağışların Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde Çarşamba günü de yerel olarak etkili olacağı tahmin ediliyor.

SEL UYARISI

Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

İlginizi ÇekebilirBeklenen sağanak İstanbul'a geldi, trafik etkilendiBeklenen sağanak İstanbul'a geldi, trafik etkilendiİlginizi ÇekebilirHafta ortasına dikkat! Sağanak yine etkili olacak...Hafta ortasına dikkat! Sağanak yine etkili olacak...
Yayınlanma Tarihi:16:06,