Kur ve zam protestosuna 70 gözaltı

İstanbul, Ankara ve İzmir'de vatandaşlar döviz kurundaki sert yükseliş ve art arda gelen zamları protesto etmek için sokaklara çıktı. İstanbul'da toplanan gruba polis müdahale etti, bazı kişiler gözaltına alındı. 46'sı erkek 24'ü kadın olmak üzere 70 kişi gözaltına alındı.

Kur ve zam protestosuna 70 gözaltı

Döviz kurundaki sert yükseliş ve art arda gelen zamları protesto etmek İstanbul’un Kadıköy, Şişli, Eyüpsultan, Bakırköy ve Beylikdüzü ilçelerinde protesto gösterileri yapıldı.

Grup ellerindeki pankartlarla ‘hükümet istifa' sloganlar atarak iktidarı protesto etti. Sloganlar atan grubun çevresini saran polisler, bir süre sonra gruba müdahale etti.

Yapılan gösterilerde, kur ve zamları protesto eden göstericilere polis ekipleri müdahale etti. Protestoların izinsiz olduğunu belirten polis, 46'sı erkek 24'ü kadın, 70 göstericiyi gözaltına aldı. 69 kişi sabah saatlerinde serbest bırakıldı.

ANKARA'DA ODTÜ'LÜLERDEN PROTESTO

Ankara'da ise ODTÜ'lü bir grup öğrenci sokağa çıkarak zamları ve iktidarı protesto etti. Grup, “ODTÜ Ayakta, AKP'ye Direniyor!, ODTÜ'lü yürüyor mücadele büyüyor” sloganları eşliğinde yürüdü. Öğrencilere polis müdahalede bulundu.

İZMİR'DE DE VATANDAŞLAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

İzmir'de de vatandaşlar ‘AKP halka hesap verecek' sloganları atarak yürüdü. Çevredeki vatandaşlar ise yürüyüş yapanlara tencere ve tavalarla destek verdi.

Benzin, motorin ve LPG'ye bir zam daha İlginizi Çekebilir Benzin, motorin ve LPG'ye bir zam daha Sokağa çıkıp hükümete istifa çağrısında bulundular, gözaltına alındılar İlginizi Çekebilir Sokağa çıkıp hükümete istifa çağrısında bulundular, gözaltına alındılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...