Marketler kaçta kapanıyor? Hafta sonu marketler açık mı?

Market ve bakkallar gibi vatandaşların mutfak ihtiyaçlarını giderecekleri iş yerleri hafta sonu sokağa çıkma yasağı günlerinde belirli saatlerde hizmet veriyor. Cumartesi, Pazar hafta sonu sokağa çıkma yasağı sürecinde marketler 10.00-17.00 arasında açık olacak.

Marketler kaçta kapanıyor? Hafta sonu marketler açık mı?

Cuma günü akşamı başlayacak sokağa çıkma yasağı Pazartesi gününe kadar devam edecek. Corona virüsü salgınıyla mücadele virüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla alınan tedbirler kapsamında daha önce valiliklere gönderilen genelgeleri ile bazı iş yerlerinin açılış ve kapanış saatleri belirlendi.

MARKETLER KAÇTA KAPANIYOR? MARKETLERİN AÇILMA, KAPANMA SAATLERİ…

Pazartesi- Salı- Çarşamba- Perşembe ve Cuma günleri marketler 09.00- 20.00 arasında hizmet vermesi bekleniyor.

Cumartesi- Pazar hafta sonu marketler 10.00-17.00 arasında açık olacak.

KADEMELİ NORMALLEŞME GENELGESİ YAYINLANDI

İçişleri Bakanlığı, yarın sabah 05.00'te sona erecek tam kapanma dönemi sonrası başlayacak ve 1 Haziran'a kadar sürecek kademeli normalleşme planını açıkladı.

– Sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi günleri saat 05.00’te sona erecek.

– Yeme içme yerleri hafta içi 07.00-20.00 arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 arasında ise sadece paket servis olarak hizmet verecek.

– Pazar yerleri hafta içi 07.00-19.00 arasında açık olacak, hafta sonları ise pazar yeri kurulmayacak.

– Perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, zücaciye ve hırdavat dükkanları hafta içi 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çarşamba Corona Cuma Cumartesi İçişleri Bakanlığı Normalleşme pazar Pazartesi Perşembe salı sokağa çıkma yasağı tam kapanma
Loading...