Ankara’da 3 kişi bir binanın garajında ölü bulundu

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde bir apartman garajında 3 kişi ölü olarak bulundu. Ankara Valiliği, yapılan ilk incelemede 3 kişinin alkol ya da karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabileceklerinin tespit edildiğini açıkladı.

Pursaklar ilçesinde ​Yunus Emre Mahallesi Orhangazi Caddesi’ndeki 3 katlı binada oturan evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Şahinoğlu, dün saat 16.00 sıralarında arkadaşları Halil İbrahim Altıntaş ve Burak Karakoç ile buluştu.

3 arkadaş, akşam saatlerine doğru binanın altındaki kapalı otoparkına girip, Hüseyin Şahinoğlu’nun otomobilinde alkol almaya başladı.

Saat 08.00 sıralarında binada oturan Şahinoğlu’nun komşusu, otoparka girdiğinde 3 genci otomobilin yanında yerde hareketsiz halde buldu. Haber verilmesiyle gelen 112 Acil Servis ekibinin yaptığı kontrolde gençlerin hayatlarını kaybettiği belirlendi.

FOTO: DHA

ISINMAK İÇİN OTOMOBİLİ ÇALIŞTIRMIŞLAR

Polis ekipleri, binan çevresinde güvenlik önlemi alarak inceleme başlattı. Hüseyin Şahinoğlu’nun otomobili ile birlikte 2 otomobilin bulunduğu otoparkta inceleme yapıldı. İki otomobilin de motor kaputlarının açık olduğu belirlendi.

Ayrıca Şahinoğlu’nun aracının çalışır vaziyette bırakıldığı ancak bir süre sonra kendiliğinden stop ettiği belirlendi.

Şahinoğlu’nun aracında alkol şişeleri de bulundu. İlk inceleme sonunda gençlerin zehirlenme sonucu öldüğü belirlendi. Isınmak için otomobili çalıştırdıkları tahmin edilen Şahinoğlu ve iki arkadaşının, alkol ya da egzozdan çıkan karbonmonoksit gazıyla zehirlenmiş olabilecekleri belirtildi.

3 gencin cesedi, incelemenin tamamlanması ardından Ankara Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otoparktaki iki otomobil de detaylı inceleme için kurtarıcılara yüklenerek emniyete götürüldü. Öte yandan ölen gençlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu.

FOTO: İHA

“ALKOL YA DA KARBONMONOKSİT ZEHİRLENMESİ”

Konuyla ilgili Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada 3 kişinin alkol ya da karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabileceklerinin tespit edildiği belirtildi.

Valiliğin açıklmasında şu ifadelere yer verildi:

* 02.01.2021 günü saat 08:10 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbar sonucunu Pursaklar ilçesi Orhangazi Caddesi'nde bulunan bir binanın kapalı otoparkında bir otomobilin etrafında 3 erkek şahsın hareketsiz yattığı görülmüş, 112 ekiplerin yaptığı ilk kontrollerde şahısların hayatlarını kaybettiği anlaşılmıştır.

* Olayla ilgili cumhuriyet savcısının bilgisi dahilinde, adli tabibin yaptığı ilk incelemede şahısların alkol ya da karbonmonoksit gazından zehirlenmiş olabilecekleri tespit edilmiş ancak kesin ölüm nedenlerinin otopsi işlemlerinden sonra kesinlik kazanacağı bildirilmiştir.” (DHA- İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...