Yangın 7 evi küle çevirdi

Trabzon'un Araklı ilçesi Taşgeçit Mahallesinde, çıkan yangında 7 ev kül oldu. Yangında ayrıca 2 samanlık da yanarken, ahırlarda bulunan 25 büyükbaş hayvan sahipleri tarafından kurtarıldı.

Yangın 7 evi küle çevirdi

Yangın, saat 18:00 sıralarında Araklı ilçesi Taşgeçit Mahallesinde iddiaya göre yakılan anız ateşinin rüzgarın da etkisiyle yayılması sonucu çıktı.

Bitişikteki evlere sıçrayan alevleri görenler, itfaiye ekiplerine haber verdi. Boş olan evler kısa sürede alevlere teslim oldu.

Yangında 7 ev ve 2 samanlık küle dönerken, ahırlarda bulunan 25 büyükbaş hayvan sahipleri tarafından kurtarıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın bölgesine gelen Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, yetkililerden bilgi aldı, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

BAKAN SOYLU: YARALAR SARILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlunu telefonla arayarak yangınla ilgili bilgi aldı. Telefonun hoparlöründen Vali Ustaoğlu ile görüşen Bakan Soylu, “Allah beterinden korusun. Vali beyin de orada olmasıyla hemen durum tespit edilecek. İnşallah orada yalnız bırakılmayacaksınız. Can kaybımız yok. O bizim için en büyük teselli. Diğerlerinin üzerinden gelinir. İnşallah herkesin yaraları sarılacaktır. Geçmiş olsun diliyorum. Orada durumu değerlendirin. Konteyner ihtiyacı varsa hemen yola çıkaralım. Bence yerel imkanlarla orada açıkta kalan hayvanlar için de barınak sağlanmalı. Vatandaşların konaklamasını da sağlayalım. Çok büyük geçmiş olsun ifadelerini” kullandı.

VALİ: TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLECEK

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu da yaptığı açıklamada, “Araklı ilçemize bağlı Taşgeçit mahallemizde bir yangın ihbarı alındı. Derhal Büyükşehir Belediye ekiplerimiz olaya müdahale için harekete geçtiler. Bölgede çok şiddetli bir rüzgar var. Hem rüzgarla mücadele edip, diğer taraftan vatandaşlarımızın hayvanlarının tahliyesi konusunda gerekli çalışmalar yapıldı. Şu an itibariyle herhangi bir can kaybımız yok. Evlerden tahliyelerimiz gerçekleşti. Şu ana kadar tespitimiz 7 ev, 2 tane de samanlığımız yanmış durumda. Toplamda da 25 tane hayvanımızın tahliyesini gerçekleştirdik. Toplamda 16 vatandaşımız etkilendi. Devletimiz tüm imkanlarını seferber edecek” dedi.

Yangında evi yanan Ali Hira, “Evimde oturduğum sırada yukarıdaki evin üzerinde bir ateş oluştu. Karşı mahallede oturan torunum bana telefon açarak, Evinizin üstünde bir ateş yanıyor, bunu söndürün dedi. Ben de hemen dışarıya çıktım, alevler üzerime doğru gelmesiyle oradan uzaklaştım. Ondan sonra hayvanlarımızı kurtarın diye bağırdım. Yaralanma yok. Hayvanlarımızı da kurtardık” diye konuştu. DHA

Taksim'de yangın: Oteldekileri esnaf ve itfaiye kurtardı İlginizi Çekebilir Taksim'de yangın: Oteldekileri esnaf ve itfaiye kurtardı Son dakika... Esenler'de evde yangın: 2 çocuk hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Son dakika... Esenler'de evde yangın: 2 çocuk hayatını kaybetti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...