Google’ın alan adını 25 liraya satın aldı

Buenos Aires'te yaşayan bir tasarımcı Google’ın Arjantin alan adı olan google.com.ar'nin kısa süreliğine sahibi oldu.

Google’ın alan adını 25 liraya satın aldı

Google’ın başına beklenmedik bir olay geldi ve Arjantin’deki alan adını kısa bir süreliğine de olsa kaybetti.

Buenos Aires’te yaşayan Nicolas Kuroña, WhatsApp üzerinden arkadaşlarıyla mesajlaşırken Google'ın kapalı olduğunu fark ediyor ve Arjantin'in alan adı sağlayıcısı NIC'e bakıyor. Kuroña alan adının boşta olduğunu görüp google.com.ar'yi 25 TL'ye satın alıyor.

Arjantinli web kullanıcıları yeni kayıtlarda onun adını görmeye başlayınca bir tweet atıyor ve alan adının süresinin dolduğunu, haliyle de satın alabildiğini açıklıyor.


BBC’ye “Hiçbir şekilde kötü bir niyetim olmadığını açıkça belirtmek istiyorum. Sadece satın almaya çalıştım ve NIC de izin verdi” diyor.

Bu, pek de alışılmadık bir durum, çünkü Google’ın alan adının satışa hiç çıkmamış olması gerekiyordu. Lisansının süresi bu yıl Temmuz’a kadar devam etmesi gereken internet devi, yeniden alan adını alıyor. Kuroña'ya ise sadece ödediği ücretin geri ödemesi yapılıyor.

Google'ın kurucusundan gizli hava aracı: LTA'nın detayları belli oldu İlginizi Çekebilir Google'ın kurucusundan gizli hava aracı: LTA'nın detayları belli oldu Google Earth yeni özelliği ile gezegenimizin 37 yıllık değişimini paylaşıyor İlginizi Çekebilir Google Earth yeni özelliği ile gezegenimizin 37 yıllık değişimini paylaşıyor
Loading...