7. Malatya Film Festivali'nin programı açıklandı
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Malatya Valiliği’nin katkılarıyla, 9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 7. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin programı açıklandı.
7. Malatya Film Festivali'nin programı düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Basın toplantısı Malatya Valisi ve Festival Onursal Başkanı Ali Kaban, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Ahmet Çakır, Festival Direktörü Suat Köçer, Yeşilyurt Bld. Bşk. ve Festival Yürütme Kurulu Üyesi Hacı Uğur Polat, Battalgazi Bld. Bşk. ve Festival Yürütme Kurulu Üyesi Selahattin Gürkan, Festival İcra Kurulu Başkanı Ertan Mumcu, Ulusal Jüri Başkanı Hülya Koçyiğit, Program Direktörü / Uluslararası Program Koordinatörü Alin Taşçıyan ve Malatya Film Platformu Direktörü Sermin Çakmak Afşin ve geniş bir basın mensubu katılımı ile gerçekleşti.
Ulusal Uzun Metraj Yarışma:
BUĞDAY / Semih Kaplanoğlu
DAHA / Onur Saylak
EKSİ BİR / Orhan Oğuz
İŞE YARAR BİR ŞEY / Pelin Esmer
KIRIK KALPLER BANKASI / Onur Ünlü
MURTAZA / Özgür Sevimli
SARI SICAK / Fikret Reyhan
SESSİZLİĞİN KARDEŞLERİ / Taylan Mintaş
SOFRA SIRLARI / Ümit Ünal
TAŞ / Orhan Eskiköy
YÜZLEŞME / Nejla Demirci
ZER / Kazım Öz
Ulusal Kısa Metraj Yarışma:
Almadovar Teorisi / Halit Eke
Av Dönüşü / Recep Çavdar
Bir İş Görüşmesi Hikayesi / Alkım Özmen
Kot Farkı / Ayris Alptekin
Kötü Kız / Ayçe Kartal
Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar
Kuyu / Rıdvan Yavuz
Penaber /Ramazan Kılıç
Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan
Toprak / Onur Yağız
Uzaktaki Yakınlar / Durmuş Soykut
Vadi / Can Erkan
[old_news_related_template title="Sinemacılar Antalya'da istenmeyen Ulusal Yarışma'yı sahiplendi" desc="Antalya Film Festivali'nde kaldırıldığı açıklanan 'Ulusal Yarışma' kategorisinin ardından harekete geçen sinemacılar, kategoriyi festivalden bağımsızlaştırarak düzenlemeye karar verdi. Ulusal Film Yarışması, bu yıl ilk kez Beyoğlu Sineması'nda yapılacak! " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2017/10/ulusalyarisma3.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/sinemacilar-antalyada-istenmeyen-ulusal-yarismayi-sahiplendi/"]
Uluslararası Uzun Metraj Yarışma:
Buğday / Semih Kaplanoğlu
Centaur / Aktan Abdykalykov
Cargo / Gilles Coulier
Daha / Onur Saylak
Dede / Mariam Khatchvani
Life and Nothing More / Antonio Méndez Esparza
Pomegranate Orchard / Ilgar Najaf
Pela Janela / Caroline Leone
Son Of Sofia / Elina Psikou
Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk
Madari / Roqiye Tavakoli
The Blockage / Mohsen GHARAEI
Uluslararası Kısa Metraj Yarışma:
Arin / Mizgin Müjde Arslan
Hofre Moshtarak / Asma Ebrahimzadegan
Ses / Darioush Najafi Gol (Arturan)
Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan
Summer time with my mother / Diana Lu
Misappropriation / Ana Maria Ferri
Nest / Ünal Altunyaymak
Night guest / Ziregul Kubandıkkızı
Odnogo razu v Odesi / Vladek Zankovsky
Verge / Selman Nacar
MALATYA FİLM PLATFORMU FİNALİSTLERİ:
Ertem Eğilmez Aile Filmleri Yapım Destek Ödülü Finalistleri:
AMERİKA OTOBÜSÜ / DERYA DURMAZ
ALİ'NİN TABİATI / LEVENT ÇETİN
CEVİZ AĞACI / FAYSAL SOYSAL
JULİA'YA AŞIK OLMAK / ALP KAMBER
KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİ / ORHAN İNCE
OKUL TRAŞI / FERİT KARAHAN
[old_news_related_template title="Uluslararası Adana Film Festivali'nde sinemanın ustalarına onur ödülü" desc="Bu yıl 24'üncü düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali etkinlikleri kapsamında Türk Sineması'na katıda bulunan usta sanatçılar Temel Gürsu, Hümeyra, Şemsi İnkaya ve Prof. Dr. Sami Şekeroğlu'na onur ödülü verildi." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2017/09/59c978f7eb10bb5fa8aa8998.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/uluslararasi-adana-film-festivalinde-sinemanin-ustalarina-onur-odulu/"]
TRT Ön Alım Yapım Destek Ödülü Finalistleri:
ANADOLU PARSI / ORÇUN KÖKSAL
ASİ VE MAVİ / RUHİ KARADAĞ
BİRLİKTE ÖLECEĞİZ / MELİK SARAÇOĞLU, HAKKI KURTULUŞ
KAPAN / SEYİD ÇOLAK
MAVZER / FATİH ÖZCAN
YURT / NEHİR TUNA
ULUSAL UZUN METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:
Hülya Koçyiğit (Jüri Başkanı)
Ebru Ceylan
Taner Birsel
Hayk Kirakosyan
Selim Evci
ULUSAL KISA METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:
Serdar Sidar Karakaş
Fırat Sayıcı
Sinan Sertel
Yonca Ertürk
Zeynep Gülru Keçeciler
ULUSALARARASI UZUN METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:
Nacer Khemir (Jüri Başkanı)
Seçil Büker
Fatemah Motamed-Aria
Intishal Al Timimi
Edvinas Pukšta
ULUSLARARASI KISA METRAJ JÜRİ ÜYELERİ:
Nefise Özkal Lorentzel
Reshad Strik
Gulbara Tolomushova
Deniz Eyüboğlu Aydın
Ettienne De Ricaud
MALATYA FİLM PLATFORMU JÜRİ ÜYELERİ:
Elif Dagdeviren
Serkan Yildirim
Cemil Yavuz
Nazif Tunc
Atalay Tasdiken
NETPAC JÜRİSİ:
Jeffrey jeturian
Maja Bogojevic
Sabire Soytok
KEMAL SUNAL HALK ÖDÜLÜ DEĞERLENDİRME KOMİTESİ:
Asım Demirkök Gazeteci
Dilaver Gür
Abdullah Ergün
SİYAD JÜRİSİ:
Coşkun Çokyiğit
Münir Emre Göker
Rıza Oylum
[old_news_related_template title="Malatya Film Platformu başvuruları başladı" desc="Bu yıl 7'incisi düzelnenecek olan Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında yer alan Malatya Film Platformu'na başvurular başladı. Platform, üretim aşamasındaki senaryoların desteklenip geliştirilmesini sağlayacak. " image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2017/07/ertemegilmez.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/hayatim/kultur-sanat-haberleri/malatya-film-platformu-basvurulari-basladi/"]