Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Jınathan Finlayson ve Ece Demirci, Borusan Müzik Evi’nde
Jınathan Finlayson ve Ece Demirci, Borusan Müzik Evi’nde
Borusan Müzik Evi, 25 Ocak Perşembe günü New York yaratıcı müzik sahnesinin etkin sesi Jonathan Finlayson’ı ağırlayacak. 26 Ocak Cuma günü ise müzikseverler piyanist Ece Demirci’yle tamamıyla “mavi”ye adanmış bir müzik yolculuğuna çıkacak.
Kültür Sanat 23 Ocak 2018 - 14:55

New York Times tarafından “keskin zekâya sahip, şaşırtıcı bir trompetçi” olarak nitelenen sanatçı Jonathan Finlayson, Sicilian Defense adını verdiği son albümüyle 25 Ocak 2018 Perşembe akşamı Borusan Müzik Evi'nde müzikseverlerle buluşacak. Caz ve çağdaş müzik üzerine eğitim gören Finlayson, New York yaratıcı müzik sahnesinin etkin bir sesi. Saksofon ustası Steve Coleman ile birlikte çaldığı yıllar boyunca, onun engin bilgi ve deneyimlerinden de faydalanarak hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaşmış bir sanatçı.

Piyanist Ece Demirci, “Mavi Yolculuk” ile Borusan Müzik Evi'nin konuğu oluyor. Bu konser gecesinde, Amerikalı besteci Lowell Liebermann'ın Noktürn'ü ile başlayacağı programına, Kamran İnce'nin Mavi Yolculuk'u ile devam edecek sanatçı, Salvatore Sciarrino'nun maviye methiye olarak yazdığı 1. Sonat'ını ve Iannis Xenakis'in folklorik melodileriyle Bartók'u anımsatan 6 Chanson'unun yanı sıra Olivier Messiaen'in Gök Ardıcı Kuşu'nu seslendirecek. Tamamen maviye adanmış bir konserde müzikseverler, Ece Demirci eşliğinde müzik denizine açılacaklar.