Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zafer Algöz’den çarpıcı Arif v 216 çıkışı
Zafer Algöz’den çarpıcı Arif v 216 çıkışı
Zafer Algöz, ikinci kitabı 'Keş On Dı Teybıl' ile okurların karşısına çıktı. Son olarak Cem Yılmaz'ın Arif v 216 filminde rol alan Algöz, filmi beğenmeyenlerin ruh sağlıklarını gözden geçirmelerini tavsiye ederek, ilginç bir çıkışta bulundu. 
Kültür Sanat 7 Mart 2018 - 10:54

Aktörlük kariyerinin yanı sıra ‘Haşırt Dı Bilekbord’ kitabı ile de dikkat çeken Zafer Algöz, ikinci kitabı ‘Keş On Dı Teybıl’ ile yeniden okurları ile buluştu. Kitap Fuarı için geldiği Ankara'da MAG’e konuşan aktör, son olarak rol aldığı Arif v 216’yla ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Filme kötü diyenlerin ruh sağlığını gözden geçirmesi gerekiyor” diyen Algöz, gişe kaygılarının olmadığını, Arif V 216 gibi bir filmi çekmeye kendilerinden başkasının cesaret edemeyeceğini öne sürdü.

SENARYO SIKINTISI VAR

Cem Yılmaz ile yaptığı filmlerin kendisi için çok kıymetli olduğunu kaydeden Algöz, “Bizden sonraki kuşak bir çok ismi tanımıyor tüm derdim onların yazılı olarak tarihe geçmesini sağlamak. Ortada bir gişe savaşı kim kimi geçer derdimiz yok. Türk sinemasında film yapma hastalığı var. Hayatında hiç yapımcılık yapmamış insanlar bile film çekiyor. İzleyici kendisine değer verilmesini istediği için büyük prodüksiyonlu filmlere ilgi duyuyor. Türkiye'de çok kaliteli oyuncular var ama ciddi bir senaryo sıkıntısı var” açıklamalarını yaptı.