Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ahmet Mümtaz Taylan’dan küfür tepkisi
Ahmet Mümtaz Taylan’dan küfür tepkisi
Son dönemde Hayat Sırları adlı dizide izlediğimiz oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya'nın küfür tepkisine TBMM örneği üzerinden yanıt verdi.
Magazin 20 Aralık 2017 - 12:51

Dizilerde uygulanan buzlama ve sansürlerin dozunun arttığına dair yapılan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu konuda tepki gösteren isimler arasında RTÜK’ün de yer alması yaşanan bu sansürden rahatsız olmaya başlayan seyirciyi bir nebze de olsa rahatlattı. Ancak RTÜK Başkanı Yerlikaya’nın son açıklaması oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın tepkisini çekti. Yerlikaya’nın; “Son zamanlarda bu ‘bip'lemenin tadı tuzu kaçtı, öyle ki bazen galiz küfürler de oluyor. Dudak hareketlerinden o küfrün ne olduğu anlaşılıyor zaten. Küfrü senaryoya neden koyuyorsun? Böyle bir rezalet olur mu?” şeklindeki beyanını sosyal medya hesabından paylaşan Taylan bu çıkışı şu sözlerle yanıt verdi: “Senaryoyu da senariste bırakın artık. Drama hayatı esas alır. Hayatta ne varsa dramada o vardır. Yine de ekleyelim; Meclis Tv’de edilen küfür kadar küfür yok dramalarda. Anlatabildim mi?”