Ahmet Mümtaz Taylan’dan küfür tepkisi

Son dönemde Hayat Sırları adlı dizide izlediğimiz oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya'nın küfür tepkisine TBMM örneği üzerinden yanıt verdi.

Ahmet Mümtaz Taylan’dan küfür tepkisi

Dizilerde uygulanan buzlama ve sansürlerin dozunun arttığına dair yapılan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu konuda tepki gösteren isimler arasında RTÜK’ün de yer alması yaşanan bu sansürden rahatsız olmaya başlayan seyirciyi bir nebze de olsa rahatlattı. Ancak RTÜK Başkanı Yerlikaya’nın son açıklaması oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan’ın tepkisini çekti. Yerlikaya’nın; “Son zamanlarda bu ‘bip'lemenin tadı tuzu kaçtı, öyle ki bazen galiz küfürler de oluyor. Dudak hareketlerinden o küfrün ne olduğu anlaşılıyor zaten. Küfrü senaryoya neden koyuyorsun? Böyle bir rezalet olur mu?” şeklindeki beyanını sosyal medya hesabından paylaşan Taylan bu çıkışı şu sözlerle yanıt verdi: “Senaryoyu da senariste bırakın artık. Drama hayatı esas alır. Hayatta ne varsa dramada o vardır. Yine de ekleyelim; Meclis Tv’de edilen küfür kadar küfür yok dramalarda. Anlatabildim mi?”

Tecavüzcü Coşkun: Aldığım para yediğim küfüre yetmedi İlginizi Çekebilir Tecavüzcü Coşkun: Aldığım para yediğim küfüre yetmedi

 

RTÜK'ten 'Murat Başoğlu' cezası İlginizi Çekebilir RTÜK'ten 'Murat Başoğlu' cezası