Arda Turan doğum gününde Berkay ile hakim karşısında! İşte Berkay’ın tek şartı…

Geride bıraktığımız yıl ekim ayında şarkıcı Berkay ile kavga eden Arda Turan'ın davası, doğum günü de olan 30 Ocak'ta gerçekleşti. Berkay hakim karşısında verdiği ifadede o gün yaşanan her şeyi tüm ayrıntıları ile anlattı. Ayrıca açtığı davalardan vazgeçmek için tek şartını da açıkladı. Dava 19 Haziran'a ertelendi.

Arda Turan adliyeye avukatları ile geldi. Berkay Şahin ise duruşmaya eşi Özlem Şahin ve avukatları ile katıldı. Duruşmada Arda Turan ile Berkay Şahin arasına bir güvenlik görevlisi oturdu. Duruşmada Arda Turan'ın avukatı duruşmanın içeriğinin yasaklanmasını talep etti. Mahkeme hakimi, demokratik hukuk devletinde yargılamanın aleni yapılması gereği bu talebi reddetti.

ARDA TURAN: AYLIK GELİRİM 300 BİN EURO

İlk savunmayı futbolcu Arda Turan yaptı. Profesyonel futbolcu olduğunu söyleyen Arda Turan, 300 bin Euro aylık gelirinin olduğunu ifade etti. Arda Turan, poliste verdiği ifadeyi tekrar ettiğini ve 2 sayfalık yazılı savunma sundu. Berkay Şahin'i tanımadığını söyleyen Arda Turan, “Berkay beyle bir kere selamlaşmamız vardır” diye konuştu.

“ÖZLEM ŞAHİN’E ÇARPMIŞIM… ÖZÜR DİLEDİM”

Daha sonra savunmasına ek yapan Turan, olay günü yaşananları anlattı. Emirgan’daki eğlence mekanın küçük bir yer olduğunu ve ayakta durduklarını söyleyen Arda Turan, “Özlem Şahin’e çarpmışım. Özür diledim. Hakaret ve rahatsız edici bir söz söylemedim. İddia edilen sözleri söylemedim. Özlem Şahin’i tanımıyorum. Yanımda Burak Yılmaz vardı. Berkay Şahin beni ensemden tuttu. Kendine çekti. ‘Kaptan seninle bir ara görüşelim’ dedi. Alkollüydü, önce şaka sandım. Rahatsız olduğumu söyledim. İkinci kez ensemden çekince arbede yaşandı. Kurtulmak için kendimi korumaya çalıştım. Berkay’ın dışarıda korumalarına ‘Arda'ya sıkın’ dediğini duydum” dedi.

“YANLIŞ ANLAŞMA OLDUĞUNU ANLATMAK İÇİN HASTANEYE GİTTİM”

Savunmasının devamında, eve gidince olayın Berkay'ın eşiyle alakalı olduğunu öğrendiğini belirten Turan, “Telefonla aradım. Yanlış anlaşılma olduğunu söyledim. Hassas mesele olduğu için hastaneye gidip durumun yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söylemek istedim. Rahmetli dedemden kalma silah yanımdaydı. Silahı ona uzatıp ‘Bana inanmıyorsan istediğini yap' dedim. Silahı alıp koltuğa attı. Silahı koltuktan almak isterken istemsiz olarak patladı. Beni kapıya kadar geçirdi. Sonrasında evime gittim. Suçlamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

“SİLAHLA GİTTİĞİM İÇİN HATALIYIM”

Bunun üzerin Arda Turan'a avukatlar tarafından soru yöneltildi. Hasta ziyaretini silahla mı çiçekle mi gidilir sorusuna Arda Turan, “Silahla gittiğim için çok hatalıyım. Aile bizim için çok önemli. Konu hassas olduğu için samimiyetimi göstermek için gittim” dedi.

BERKAY ŞAHİN: ŞARKICIYIM AYLIK GELİRİM BİN TL

Berkay Şahin ise şarkıcı olduğunu ve aylık bin TL gelirinin bulunduğunu söyledi. Şahin, “Arda Turan beni ve eşimi tanır. Aynı evde eşlerimizle birlikte oturmuşluğumuz vardır. Olay günü ben mekanın dışındaki bölümde arkadaşlarla konuşuyordum. Özlem canı sıkılmış bir şekilde yanıma geldi. Ben ısrar edince çocuğumun üzerine yemin ettirdikten sonra olayı bana anlattı. Arda'nın koluna çarptıktan sonra kulağına ‘Çok güzelsin evli olmasaydım veya olmasaydın seni kaçırmazdım' dediğini bana anlattı. Ben mekanın içine girerek Arda'nın ensesinden tutup kulağına ‘Eşimi bırakıp geleceğim bir konuşalım seninle’ dedim” diye konuştu.

“BURAK YILMAZ NE OLUYOR DEDİ… ARDA KAFA ATTI…”

Berkay Şahin, Arda'nın ensesini nasıl tuttuğunu göstermek için ise yanında bulunan güvenlik görevlisinin ensesini tutarak hareketi hakime gösterdi. Devamında, “Bu sırada Burak Yılmaz bana ne oluyor Berkay dedi. Ona doğru döndüğüm sırada yandan Arda Turan bana kafa attı. Olayın daha fazla uzamasını istemediğim için hemen dışarı çıktım. Araya kimse girmedi. Burnum kanıyordu. Eşime eve gitmesini söyledim. Bende hastaneye gittim” dedi.

“SİLAHI ELİNDE SALLAYARAK ‘BAYRAMPAŞALIYIM BANA BİR ŞEY OLMAZ’ DEDİ”

Daha sonra Arda’nın kendisine telefonla ulaştığını anlatan Berkay Şahin, “Hastanede olduğumu söyledim. Böyle bir şey yapmadığını söyledi. Geliyorum dedi. Elinde silah vardı. ‘Benim böyle bir şey yaptığımı inanıyorsan al sık’ dedi. Silahı yan tarafa bıraktı. Bende biraz daha uzak yere koydum. 30 saniye sonra silahı Arda tekrar aldı. Silahı elinde sallayarak ‘Ben Bayrampaşalıyım. Bana bir şey olmaz” diyerek konuşuyordu. Ben ‘silahı al s… git’ dedim. Doğrudur yavşak da dedim. Ben sadece o lanetli gecenin bitmesini istiyordum” diye konuştu.

“ŞİKAYETÇİ OLMAYACAKTIM AMA EŞİM REKLAM YAPIYOR DENİNCE…”

Devamında, “Benim ona yavşak demem üzerine kasıtlı ve bilerek yere ateş etti” diyen Berkay, “Daha sonra yine aynı konuşmalar devam etti. Özlem’i aradım, ‘Arda özür dilemek istiyor’ dedim. Özlem de, ‘senin burnunu kırdı, kabul etmiyorum” dedi. Şikayet etmek için değil rezillik çıkmasın diye boş kovanı aradık ama bulamadık. Ben ameliyat oldum. Şikayetçi olmayacaktım. Ama eşim bir kitap çıkarıyor. Reklam yapıyor diye bir söylenti çıkarıldı. Arda ve eşi bunu yaptı. Bende şikayetçi olmaya karar verdim” ifadesinde bulundu.

BERKAY: DAVADAN VAZGEÇERİM AMA TEK ŞARTIM VAR!

Berkay Şahin, Arda'nın yapması gereken tek şeyin özür dilemek olduğunu söyleyerek “Yaptığını kabul edip özür dilerse başka talebim olmayacak. Yaptığı terbiyesizliği kabul edecek. Ben maddi ve manevi hiçbir şey istemiyorum. Davadan vazgeçeceğim” dedi.

ÖZLEM ŞAHİN: ARDA KULAĞIMA EĞİLEREK, “ÇOK GÜZELSİN EVLİ OLMASAYDIN SENİ KAÇIRMAZDIM” DEDİ

Özlem Şahin ise,olay günü Arda Turan'ın mekanda kolundan kendisini dürttüğü söyleyerek “Ben de daha önce ailece tanışıklığımızdan dolayı selam vermek istediğini düşündüm. ‘Merhaba’ dedim. Ancak Arda Turan kulağıma eğilerek “Çok güzelsin evli olmasaydın seni kaçırmazdım” dedi. Alkollüydü. Arkamı dönerek uzaklaştım” dedi.

“EŞİM BURNUNU TUTARAK DIŞARI KOŞTU”

Olayı önce eşine anlatmadığını belirten Özlem Şahin, “Eşim, çok ısrar edince bir şey yapmaması için yemin ettirdikten sonra anlattım. Eşim de, ‘Sadece içeri girip bir şey söyleyip çıkacağım’ dedi. Birkaç dakika sonra eşim burnunu tutarak dışarı koştu. Arda'yı da dışarıda 3-4 kişi tutuyordu. Eşime saldırmaya çalışıyordu. Burak Yılmaz yanıma gelerek Arda sana ne dedi. Diye sordu. Bende başımdan defolup gitmesini istedim. Eşim eve gönderdikten sonra hastaneden aradı. Ameliyat olacağını söyledi. Arda'nın yanında olduğunu ve özür dilemek istediğini söyledi. Bende kasıtlı kırılan burnun özrünü kabul etmeyeceğimi söyledim.

BERKAY EŞİNİN BAŞINDAN VE ELİNDEN ÖPTÜ

Bir çocuğum var. Diğeri karnımda. Kimseye iftira atmıyorum. Herkes Allah huzurunda hesap verecek” dedi. Özlem Şahin ifade verirken, Berkay Şahin, eşinin elinden ve başından öptüğü görüldü.

BERKAY’IN AVUKATI ARDA’NIN TUTUKLANMASINI İSTEDİ

Berkay Şahin'in avukatı, arka cebinde çalışmayan silah bulunan insanlar bu ülkede tutuklanıyor. Bu kadar kişiyi yapan kişiye gel ifadeni ver serbest kal diyemeyiz. Bu ülke hukuk devleti. Ahmet'e Mehmet'e de Berkay'a Arda'ya da eşit uygulanmalı. Tutuklarsınız tutuklamazsınız mahkemenin takdiri, ama ben adli kontrol hükümlerinin işletilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

ARDA’NIN AVUKATINDAN DOĞUM GÜNÜ HATIRLATMASI

Bu talep üzerine söz alan Arda Turan'ın avukatı Şeref Dede, Arda'ın sporcu kişiliğine dikkat çekerek, “Polis çağırdı gitti, Savcılık çağırdı gitti. Bugün duruşmanın ilk günü ve Arda'nın doğum günü duruşmaya geldi. Adli kontrolden beklenen fayda zaten sağlanmıştır. Talebin reddine karar verilmesini istiyoruz” dedi. Bunun üzerine Berkay Şahin söz alarak “Bende sesim ile para kazanıyorum. Bir daha hiç para kazanamaya bilirdim. Arda benim burnumu kırdı. Bende doğum günü diye ona hediye mi vereyim” diye konuştu.

DURUŞMA ERTELENDİ

Hakim tarafların duruşmaya bir daha katılmalarına gerek olmadığına (Vareste), Adli kontrol taleplerinin reddine hükmetti. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

ARDA TURAN’IN 12.5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Özlem Şahin'i ‘Evli olmasaydım seni kaçırmazdım, çok güzel bir kızsın' sözleriyle taciz ettiği iddia edilen futbolcu Arda Turan hakkında, dört farklı suçtan 12,5 yıl hapis cezası isteniyor. Berkay'ın da 2,5 yıl hapsi isteniyor.

ADLİYEYE İLK GELEN ARDA TURAN OLDU

Saat 10 sularında başlayacağı söylenen davaya Arda Turan özel aracıyla geldi. Turan içeride kendisini bekleyen muhabirlere poz verdi. Turan’ın moralinin yerinde olması dikkatlerden kaçmadı.

Arda Turan'a mahkeme çıkışta da adliye personeli yoğun ilgi gösterdi. Futbolcu için asansör bekletildi. Turan adliyeden ayrılırken, “Konu zaten yargıda. Bizim ne yapıp yapmadığımızı biliyorlar” dedi.

 

6c2f37a7-a99a-4b86-adad-e40576b6c23f


BERKAY EŞİYLE GELDİ

Çağlayan Adliyesi’ne Arda Turan’dan sonra gelen şarkıcı Berkay’ın yanında eşi Özlem Ada Şahin’in olduğu görüldü. Berkay’a bu önemli günde menajeri ve koruma ordusu da eşlik etti.

berkay-2
berkay