Ruslar 3D yazıcıdan uçan otomobil üretecek

3 boyutlu yazıcı ile ''çıktısı alınacak'' uçan otomobil tasarlandı.

Ruslar 3D yazıcıdan uçan otomobil üretecek

r2Rus merkezli Hoversurf firmasında tasarlanan bu çok özel otomobil, bilim kurgu filmlerini andırıyor. Dikey iniş kalkış yapabilecek otomobil, yollar için değil havada gitmesi için tasarlanmış.

r35 kişilik bu uçan otomobilin en önemli özelliklerinden biri de ses azaltıcı hibrid batarya ile çalışması. Yönünü bulmak için 52 türbin ve 48 küçük elektrik iticisi kullanan bu tasarım aracın bir diğer önemli özelliği de kolayca park ediliyor olabilmesi.

r4Hava taksisi olarak da taşımacılık sektörüne hizmet etmesi planlanan Hoversurf araç, karbon fiber ve metal bir gövdeden oluşuyor.

r5İnsansız hava araçları üzerinde uzun yıllar yaptıkları çalışmalar sonucunda bu aracı tasarladıklarını kaydeden firma yetkilisi, ”Çok fazla sayıda insandan fikir aldık, binlerce toplantı yaptık, çok yorulduk ve şimdi Dünyayı değiştirecek bir araçla karşınızdayız. Çalışmalarımız son hız sürüyor” dedi. Firma, prototipin ne zaman tanıtılacağıyla ilgili bir soruya ise net cevap vermekten kaçındı.

Venedik'teki dünyanın en romantik kitapçısı İlginizi Çekebilir Venedik'teki dünyanın en romantik kitapçısı Hayaletli Saray'a turist ilgisi İlginizi Çekebilir Hayaletli Saray'a turist ilgisi