Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
2018’in yeni mottosu; ‘Think Pink’
2018’in yeni mottosu; ‘Think Pink’
İkinci Dünya Savaşı sonrası insanlar üzerindeki mutsuzluğu kaldırmak için başlatılan "Shocking Pink" akımı, 2018 yılında 'Think Pink' olarak karşımıza çıkıyor...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 2 Nisan 2018 - 09:53

Moda tarihine meraklı olanlar bilir. İkinci Dünya Savaşı sonrası dünyanın üzerinde kara bulutlar dolaşmış ve İtalyan moda tasarımcısı Elsa Schiaparelli, bu kara bulutları dağıtmak için “Shocking Pink” yani “Şok edici pembe” adını verdiği tasarımlarla dikkatleri üzerine çekmişti.
thinkpinksplashOnun bu çıkışından sonra Hollywood da bu akıma ayak uydurup, pembe kelimesinin kullanıldığı filmler çekmiş hatta 1950’lerde Audrey Hepburn Amerikan müzikali Funny Face'te “Think Pink” şarkısını söylemiş.

thinkpinksplash420’nci yüzyıla damgasını vurdu

Pembe insanların hayatına öyle etki etmiş ki, 1960’ların sonuna kadar devlet başkanlarının eşleri, ünlü film aktiristleri ve daha pek çok kişi sık sık pembe giymeye başlamış.
thinkpinksplash1Buna Jackie Kennedy ve Marilyn Monreo da dahil… İşte 20. yüzyıla damgasını vuran ‘Pembe’ 2018’de ‘Think Pink’ yani ‘Pembe Düşün’ mottosuyla yeniden gündemde…

Önümüzdeki sezon da karşımıza çıkacak

Peki nedir bu Think Pink? İçinde pudra pembesi, fuşya, şeker pembesi, bebek pembesi gibi pembenin tüm tonlarını barındıran, hayal gücünüzü zorlayarak istediğiniz her türlü kombini yapabileceğiniz bir akım…
thinkpinksplash2Zira 2018-19 Sonbahar Kış koleksiyonlarının sunulduğu moda haftalarında da dünyaca ünlü pek çok marka, pembeye bir hayli yer vermiş…

Kombin yaparken düşünmeyin

Dediğimiz gibi pembe ile istediğiniz her kombini rahatlıkla yapabilirsiniz. Öyle uymanız gereken bir kural yok.
thinkpinksplash5Ama yine de bir takım püf noktalarına dikkat etmekte fayda var. Örneğin komple pembe giyecekseniz aynı renk değil, farklı renkler olmasına özen gösterin.
thinkpinksplash8Pembeyi, resmi kıyafetlerinizde ise kullanmamaya gayret edin. Bunların dışında canınız nasıl istiyorsa giyebilirsiniz. Pembe düşünün, pembe giyin!
thinkpinksplash7thinkpinksplash3 thinkpinksplash6 tulin-sahin-4 uma-thurman