Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kadınlar insandır Erkekler insanoğlu
Kadınlar insandır Erkekler insanoğlu
‘Ben Bilmem Eşim Bilir’, ‘10 Numara 5 Yıldız’ programlarından sonra haftada iki kez ekrana gelen ‘Yaparsın Aşkım’da izliyoruz İlker Ayrık’ı. İşte filmleri ve tiyatro oyunlarıyla da alkışladığımız Ayrık’la, ailemizin sunucusuyla yaptığımız keyifli sohbet...
Yüksel ŞENGÜL
Yaşam 28 Ocak 2018 - 05:45

Kendimi galerici gibi hissettiğim oluyor

– Senden direkt olarak araba isteyenler oluyor mu?

Evet. (Gülüyor) Ben de araba isteyen erkeklere topuklu ayakkabı, kadınlara acı biberi hatırlatıp başvurmalarını söylüyorum.
m ‘Öpersin Aşkım' yarışmanın en sevilen bölümü… Savaşın ve kavganın gündelik hayatın bir parçası olduğu, kadına şiddetin -maalesef- sıradanlaştığı günlerde en çok öpenin kazandığı bir oyun bana çok iyi geliyor. İzleyenlere de mutlaka iyi geliyordur. Her yaştan çiftin birbirine sarılıp öpmesi sanırım şiddet çöplüğünde bir vaha gibi. Dövüştürmüyoruz, öpüştürüyoruz.

– Sunduğun yarışmaya eşinle birlikte katılmak ister miydin?

‘Yaparsın Aşkım' programına eşimle birlikte katılmayı çok isterdim. Çok da eğlenirdim. Sonunda da araba kazanacağım. Daha ne olsun? Arabayı kesin olarak kazanacağıma eminim. Eşim de marifetlidir. O araba bizden kaçmazdı sanırım.

– Ezilen, kadınlarımızla ilgili neler söylemek istersin?

Kadın cinayetleri yaşadığım çağdan utanmama neden oluyor. Hukuki olarak yaptırımların bir an önce hazırlanması lazım. Ne diyeyim; Neşet Baba (Neşet Ertaş) gibi söyleyeyim: “Kadınlar insandır. Erkekler insanoğlu.”

Diyet beni tekrar filinta yaptı

– Son dönemde epey zayıfladın…

Dört ayda 18 kilo verdim. Bu da hayatımın en önemli kararlarından biri oldu sanırım. Herkese tavsiye ederim. Uzman eşliğinde yaptığım bir diyet beni tekrar filinta yaptı. Bak ‘jön' bile oynuyorum…

bbbbb

– Gülmeyi güldürmeyi her zaman sever miydin?

Sanırım her zaman böyleydim ben. Annem sağ olsun, çok güler yüzlü, neşeli, eğlenceli bir kadındır. Babamı erken yaşta kaybetmiş olmamıza rağmen evimizden neşemizi hiç eksik etmedi. Hüzünle, neşeyle büyüdük…

– Bu şartlarda gülmek, keyifli olmak çok zor değil mi?

Aslında hiçbir şartta gülmek zor değil. Gülmek insana çok yakışıyor. Bizlerin gülmeyi, kahkahayı kaybetme lüksümüz yok. İnadına gülmek… Gülmek iyileştirir…

– Hayranların ‘İlker Bey, Meclis'e gir de orayı şenlendir, kavga gürültü bitsin' diyor.

Öncelikle Meclis'e girersem kilo alırım. O şahane yemekleri o ucuz fiyatlara ye ye… İnsan kilo alır herhalde. Sanırım Meclis'e giremem, girmem daha doğrusu. Politikanın soğukkanlılığı bende pek yok. Ben sahneleri tercih ederim.

Adilim!

– Programdaki tanımlamanla soralım, İlker Ayrık yarışma sırasında hangi tarafı tutuyor?

Kimi zaman kadınları kimi zaman da erkekleri… Belli etmiyorsam tarafsız olma zorunluluğum yok ama adil olma zorunluluğum var. Ben de adilim!

ilker_ayrik-3

Nazar değmesin 50 bine yakın başvuru aldık

– Sunduğunuz yarışmalar sayesinde pek çok kişi araba sahibi oldu ve olmaya da devam ediyor…

‘Yaparsın Aşkım'ın ekrana geldiği ilk hafta dört programda dört araba verildi. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, “Asgari ücretli bir işçi 42 maaşıyla sıfır otomobil alabilir” demişti. Ancak asgari ücretle 3.5 yılda araba almak için o süre içinde anne evinde kalıp hiçbir şey yemeden yaşamak gerek ki 42 aylık maaş biriksin. Buna değmez… Bizim programımızın sloganı belli: “Araba pahalı bir şey. Boşuna para vermeyin. Gelin, eğlenin, yarışın, kazanın.” Garajımızda sahiplerini bekleyen çok arabamız var. Nazar değmesin, yarışmaya katılmak isteyen çiftlerin sayısı rekor seviyede. Şimdiden 50 bine yakın başvuru aldık.