Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tıp bile çaresiz kaldı! İşte çok tuhaf haberlere konu olan inanılmaz vakalar!
Tıp bile çaresiz kaldı! İşte çok tuhaf haberlere konu olan inanılmaz vakalar!
Hepimizi hayrete düşüren, öğrendiğimizde şaşkınlığımızı gizleyemeyeceğimiz bazı olaylar vardır. İnsan aklının ve tıbbın çaresiz kaldığı bu vakaları öğrendiğinizde siz de çok şaşıracaksınız. Tarihte yaşanan ve tüm dünyanın kifayetsiz kaldığı daha çok internet üzerinden paylaşılan fenomen vakalar 'bir yaşıma daha girdim' dedirtecek türden. İşte yaşandığı iddia edilen çok enteresan hastalık ve vakalar...
Yaşam 16 Şubat 2018 - 11:26

Duyduğunuzda ağzınızı açık bırakacak, tıbbın ve insan aklının açıklayamadığı çok özel vakaları öğrenmeye ne dersiniz? İşte daha çok internet haberlerinde rastladığımız ve yaşandığı iddia edilen çok acayip vakalar…

Dünya gerçekten de ilginç bir yer. Bazen öyle vakalar gözlemleniyor ki değil insan aklı, teknolojiyle donatılmış tıp dünyası bile çaresiz kalıyor. Unimetre’nin derlediği haberden bazı vakaları biz de sizlerle paylaşıyoruz.

dansvebasi

DANS VEBASI

1518 yılı Temmuz ayında Fransa Strazburg'da ortaya çıkan dans salgınında bir kadın durduk yere sokak ortasında dans etmeye başladı. Bir hafta içinde 34 kişi daha katıldı. Ve bir ay içinde bu sayı 400'e çıktı. İnsanlar kalp krizi, felç ve yorgunluktan hayatını kaybetmeye başladı. İki görevli bir sahne kurup, müzisyenler kiraladı. İnsanların yorgunluktan durup, bu ilginç sıkıntıyı çözebileceklerini umut ettiler. Ama tam tersine katılanların sayısı arttı.

Tarihçiler bir çeşit mantar hastalığından veya stres kaynaklı bir çeşit ruhsal hastalıktan şüphelenseler de net bir açıklama hala yapılmadı.

brad-williams-herseyi-hatirlayan-adam

HER ŞEYİ HATIRLAYAN ADAM

Brad Williams neredeyse yaşadığı her günü ve her olayı hatırlayabiliyor. Williams gibi kişilerin sayısı oldukça az. Dolayısıyla bilim adamları bu kişilerin hafızası üzerinde çalışmalar yapıyorlar. Ama henüz bir şeyler bulabilmiş değiller.

phineasgagekarakter

KAFASINA SAPLANAN DEMİR ÇUBUKLA TÜM KARAKTERİ DEĞİŞEN PHINEAS GAGE

1848 yılında 25 yaşındaki Phineas Gage'in kafa tasına bir metal çubuk girdi. Neyse ki hayatta kaldı. Kazadan ötürü yaşadığı bölgede herkes onu tanıdı. Ama arkadaşları Phineas'ın karakterinde ciddi değişiklikler gözlemlediler. Kaba, saygısız, empati kuramayan bir adam haline gelmişti. Gage'in kazası psikoloji tarihinde büyük yer etti. Çünkü ilk kez beyin hasarı ve karakter arasında bir bağlantı olabileceği ortaya çıktı.

howardengelokumayiunutanadam

OKUMAYI UNUTAN ADAM HOWARD ENGEL

Kanadalı ünlü yazar Howard Engel, bir sabah uyandığında gazeteyi okuyamadığını fark etti. Yaşadığı felç sonucu okuma körü olmuştu. Özetlemek gerekirse yazabiliyor, ama okuyamıyordu. Aylar süren bir tedavisi oldu. Kendi yazısını yavaş yavaş anlayabiliyor, ama okuma yeteneklerini hiçbir şekilde kullanamıyordu.

Yaşadıklarını ‘The Man Who Forgot How to Read' adlı kitabında anlattı.

christophersandshizckirik

CHRISTOPHER SANDS 4 YIL BOYUNCA HIÇKIRDI

Doktorların yıllar süren araştırmalarına rağmen Christopher Sands'in kronik hıçkırığının nedeni anlaşılamadı. 14 saat kadar, her iki saniyede bir hıçkırabiliyordu. En sonunda doktorlar Sands'in beyin sapında bir tümör buldular. 2011 yılında tümör alındı ve o zamandan beri semptomlar gözlemlenmiyor. Eğer nedeni bulunmasaydı Christopher iki yıl içinde hayatını kaybedecekti.

Son güncelleme: 11:39 - 16.02.2018