Sheriff Tiraspol Teknik Direktörü Vernydub, Kuyt’ı unutmadı: ‘Dünyasını mahvettim’

Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'i evinde 2-1 yenerek spor kamuoyunu sarsan Sheriff Tiraspol'da Teknik Direktör Yuriy Vernydub'un hedefinde eski Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt vardı. Kuyt'ın Ağustos ayında Sheriff Tiraspol hakkında yaptığı yorumlara göndermede bulunan Vernydub, "Onun dünyasını mahvettiğim için mutluyum" dedi.

Sheriff Tiraspol Teknik Direktörü Vernydub, Kuyt’ı unutmadı: ‘Dünyasını mahvettim’

Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi gruplarına kalan ve önce Shakhtar Donetsk’i, ardından Real Madrid’i yenerek adını dünya kamuoyuna duyuran Moldova takımı Sheriff Tiraspol, Devler Ligi’ne rüya gibi bir başlangıç yaptı. Tiraspol’un Teknik Direktörü Yuriy Vernydub, Real Madrid maçından sonra yaptığı açıklamada, eski Fenerbahçeli Dirk Kuyt’ın Moldova ekibi hakkındaki sözlerine göndermede bulundu.

D Grubu’nda Inter, Shakhtar Donetsk ve Real Madrid ile yer alan Tiraspol, Santiago Bernabeu’da Real Madrid’i 2-1 yenerek 24 yıllık tarihinin en büyük sonucunu elde etmeyi başardı. Ancak Ağustos ayında kura çekimleri yapıldıktan sonra Hollanda televizyonunda yorum yapan Dirk Kuyt, “Şampiyonlar Ligi’nin şampiyonlar için bir yarışma olduğunu biliyorum. Ancak Sheriff Tiraspol gibi takımların Şampiyonlar Ligi ile hiçbir ilgisi yok” diyerek Moldova ekibini küçümsemişti.

“ONUN MÜKEMMEL DÜNYASINI MAHVETTİM”

Bu sözlerden sadece 1 ay sonra Şampiyonlar Ligi’ne damga vuran Sheriff Tiraspol’un Teknik Direktörü Vernydub, “Sheriff’in Şampiyonlar Ligi’nde yeri olmadığını söyleyen Dirk Kuyt harika bir oyuncuydu. Bu yüzden onun mükemmel dünyasını mahvettiğim için çok mutluyum. Şu an Real Madrid gibi büyük bir kulübe karşı oynadığım maçtan sonra çok duygusalım. Bu harika başarı için oyuncularıma minnettarım. Biz gerçek bir takımız” ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi’nde olmayı hak ettiklerini söyleyen Vernydub, “Bazı ünlü oyuncular daha önce Şampiyonlar Ligi’nde Sheriff gibi bir takıma yer olmadığını söyledi ama burası bizim yerimiz ve biz bunu kanıtladık” dedi.

“ONLAR İÇİN HER ŞEY YOLUNDA GİTTİ”

Öte yandan Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, şoke eden mağlubiyet sonrasında galibiyeti hak ettiklerini söylerken şu sözleri sarf etti:

“Kazanmayı hak ettiğimizi düşündüğüm için biraz üzgümüm. Maçı küçük detaylarda kaybettik. Gollerini kontratak ve taçtan attılar. Kaleye çok fazla şut çektik ama bazen şans seni yüzüstü bırakır. Onlar için her şey yolunda gitti. Bizim için de tam tersiydi.”

Şampiyonlar Ligi'nde sürpriz! Sheriff Tiraspol, Real Madrid'i bozguna uğrattı İlginizi Çekebilir Şampiyonlar Ligi'nde sürpriz! Sheriff Tiraspol, Real Madrid'i bozguna uğrattı