Dokuz sezon boyunca dünya çapında milyonlarca izleyiciyle buluşan ünlü dizinin tekrar başlama ihtimali yıllardır konuşuluyordu. Sonunda dizinin yeniden yayınlanacağı kesinlik kazandı.

Variety'nin yaptığı açıklamaya göre, oyuncu kadrosuna Domhnall Gleeson ve Sabrina Impacciatore'nin başrol olarak dahil olduğu bildirilen dizi, ölmekte olan bir gazetenin ekibini yine sahte belgesel (mockumentary) tarzında anlatmayı planlıyor. 

Dizi teknik olarak bir yan ürün değil, çünkü “The Office”in orijinal Amerikan versiyonundaki herhangi bir karakter yer almıyor gibi görünüyor, ancak bildirildiğine göre önceki diziyle aynı evrende geçiyor ve aynı sahte belgesel ekibini içeriyor. 

Greg Daniels, ilk olarak Ricky Gervais’le İngiliz versiyonu yayınlanan dizinin, NBC için Amerikan versiyonunu çekmiş ve yapım dünya çapında popülerlik kazanmıştı. 

Diziyle ilgili ilk açıklamada, "Dunder Mifflin'in Scranton şubesini ölümsüzleştiren belgesel ekibi, ölmekte olan tarihi bir gazeteyi ve yayıncının gönüllü muhabirlerle onu canlandırmaya çalıştığını keşfettiklerinde yeni bir konu arayışına giriyor" yazıyor.

Dizinin NBCUniversal Entertainment’in dijital akış platformu Peacock’ta yayınlanacağı öğrenildi. Yeni projenin prodüksiyonunun bu yılın temmuz ayında başlaması bekleniyor.