Reklamsız Sözcü

Kızlı-erkekli öğrenci avı başladı!

Başbakanın "kızlı erkekli" yaşanması konusundaki açıklamalarından vazife çıkaran 'komşular' görev başında.

android-time 09:19 6 Kasım 2013
Kızlı-erkekli öğrenci avı başladı!
Başbakanın "kızlı erkekli" yaşanması konusundaki açıklamalarından vazife çıkaran 'komşular' görev başında.

Başbakanın “kızlı erkekli” yaşanması konusundaki açıklamalarının ardından, Üsküdar’daki bir üniversite öğrencisinin apartman kapısına “Apartmanda bazı insanlar kız erkek beraber kalıyorlar. Böyle şeyler binaya ve apartmana uygun değildir. Böyle insanları gördüğünüzde polise ihbar edin.” yazısı asıldı.

Radikal Gazetesi’nden Serkan Ocak’ın haberine göre; Üsküdar’daki bir üniversite öğrencisinin apartman kapısına asılan yazıda “Apartmanda bazı insanlar kız erkek beraber kalıyorlar. Böyle şeyler binaya ve apartmana uygun değildir. Böyle insanları gördüğünüzde polise ihbar edin. Apartman olarak mal sahiplerinin gerektiğinde imza toplayarak gereği sonuna kadar yapılacaktır” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu apartmandaki bir dairede kaldığını söyleyen İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji 1. sınıf öğrencisi erkek, evde kendisi gibi üniversiteli bir kız arkadaşıyla kaldığnı söyledi.

Yaklaşık bir yıldır yaşadığı apartmanda dün sabah dış kapı girişinde söz konusu yazıyla karşılaştığını anlatan genç,  Başbakan Erdoğan ‘ın açıklamalarının ardından böyle bir yazıyla karşılaşmasının kendisini ve evindeki diğer arkadaşını tedirgin ettiğini söyledi.

Genç “Bugüne kadar büyük bir sorun yaşamadık. Bir yıldır bu apartmanda kalıyoruz. Eve erkek arkadaşlar da gelip gidiyor. Birlikte yemek yiyoruz. Dışarıda da buluşuyoruz. Biz öğrenciyiz bu gayet normal. Başbakan bir açıklama yaptı ertesi gün böyle bir yazı bulduk kapıda. Dün gece yapıştırılmış. Tedirgin oldum. Ev aramaya başladım. Yazının direkt hedefi benim. Bana gözdağı vermek için yazılmış bir yazı. Sonuçta ortada bir suç yok. İspatlayabilecekleri bir suç yok. Evdeki olan bir erkeğin ağabeyim, kardeşim ya da erkek arkadaşım olup olmadığını bilemezler.” dedi.

Daha önce 2 yıl yurtta kaldığını üniversite öğrencisi şöyle devam etti: “Mimar Sinan’da arkeoloji okudum. 2 yıl yurtta kaldım. Sonra erkek yurduna çevirdiler. Çemberlitaş’ta da bir yurtta kaldım. Ancak odalar 8 kişiydi. Çok kalabalıktı. Çalışmak zorundaydım geç geldiğimde sorun oluyordu. Daha zor olacağını bilsem de eve çıktım. Yurttan arkadaşımla birlikte.”

Son güncelleme: android-time 16:2906.11.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more