Sözcü Plus Giriş

Çiçek emniyette! Ama bu kez…

Emekli Kurmay Albay Dursun Çiçek, Ergenekon ve Balyoz davalarında sanık sıfatıyla gittiği emniyet müdürlüğüne bu kez müşteki olarak gitti.

Güncellenme: 18:19, 19/11/2014
Çiçek emniyette! Ama bu kez…

Emekli Albay Dursun Çiçek, Ergenekon ve Balyoz davalarında “şüpheli” olarak götürüldüğü İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bu kez “müşteki” olarak gelerek ifade verdi.
Çiçek: “Kumpası kuran polisler, sahte rapor hazırlayan bilirkişiler, yargıçlar, gizli tanıklıklar, bu kumpası kuranların medyadaki uzantılarından şikayetçi olduk. Polisler de bu kumpası çözmek için umutlu olduklarını söyledi”

Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet ve Balyoz Davası’nda 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Albay Dursun Çiçek, “kumpas” iddialarıyla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.

Dursun Çiçek, hem Ergenekon hem de Balyoz davalarında sürekli “şüpheli” olarak götürüldüğü Emniyet’e ilk kez “müşteki” olarak geldi. Kızı avukat İrem Çiçek ile birlikte öğle saatlerinde Emniyet’e gelen Çiçek, yaklaşık 2,5 saat ifade verdi.

Çıkışta röportaj isteğini geri çeviren Dursun Çiçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine kumpas kurulduğunu belirterek, “Bu kumpası kuranlarla ilgili Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne suç duyurusunda bulunmuştuk.

Konuyla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden aranarak detaylı ifademize başvurulmak istendi. Ben de, bize “kumpas” kuranlarla ilgili elimdeki tüm bilgi ve belgeleri sundum. Kumpası kuran polisler, sahte rapor hazırlayan bilirkişiler, yargıçlar, gizli tanıklıklar, bu kumpası kuranların medyadaki uzantılarından şikayetçi olduk. Polisler de bu kumpası çözmek için umutlu olduklarını söyledi” diye konuştu.

Dursun Çiçek, “Emniyet’e ilk kez ‘müşteki’ sıfatıyla geliyorsunuz. Nasıl bir duygu?” sorusuna da, “Değişik bir duygu. Anlatamıyorum” yanıtını verdi.
Dursun Çiçek ve avukat kızı İrem Çiçek daha sonra Emniyet’ten ayrıldı.