Reyhanlı davası Ankara’ya nakledildi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde beşi çocuk 52 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamayla ilgili dava Ankara'ya nakledildi. Davada 10 tutuklu var.

Reyhanlı davası Ankara’ya nakledildi

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde 5’i çocuk 52 kişinin hayatını kaybettiği, 130 kişinin de yaralandığı 11 Mayıs 2013’te meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili Hatay 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, güvenlik gerekçesiyle Ankara’ya nakledildi.

Reyhanlı iddianamesi tamamlandı!Reyhanlı iddianamesi tamamlandı!

10’u tutuklu, 11’i tutuksuz, 7’si firari 33 sanığın yargılandığı dava, Hatay’da görülmeye devam ederken bazı sanık avukatları davanın başka bir kente nakledilmesi için Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Başsavcılık, başvuruyu uygun bulunca dosyayı Adalet Bakanlığı’na gönderdi. Bakanlık da başvuruyu ve dosyayı inceledikten sonra görüşünü bildirip karar için Yargıtay’a gönderdi. Dosyayı inceleyen Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi, 24 Kasım’da Hatay 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması olan davanın güvenlik gerekçesiyle Hatay’da görülmesinin sakıncalı olduğunu belirtip Ankara’ya nakledilmesine karar verdi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...