Sözcü Plus Giriş

Almanya’nın göbeğine marihuana tarlası kurdular

Almanya’nın Dresden Kenti’nde yaşları 40 ile 68 arasında değişen dört kafadarın kısa yoldan zengin olma hayali çabuk bitti.

10:07 -
Almanya’nın göbeğine marihuana tarlası kurdular

Ali GÜLEN/FRANKFURT

İki Alman, bir Vietnamlı ve bir Türk, Hollanda'dan gizlice getirdikleri 5000 adet marihuana bitkisini, firma adına kullandıkları kapalı büyük bir alanda yetiştirmeye başladı.

BAHÇIVAN BİLE TUTTULAR

Bunun için sekiz bahçivan tutan kafadarlar, ayrıca bitkilerin büyümesi için gereken elerkrik enerjisini de bir trafodan çaldı.

Bitkiler için dört kişinin günde 2500 kilovat/saat elektrik kullandığı, bu rakamın ise bir evin bir yıllık ihtiyacı olduğu açıklandı.

PİYASA DEĞERİ 1 MİLYON EURO

Coswig Kenti'nde, bitkileri yetiştiren ve bir süre sonra piyasa değeri 1 milyon Euro tutan 130 kilo kenevir elde etmeyi planlayan dört kafadar, üç gün önce Gümrük Polisi'nin baskınına uğradı. Şubat ayından beri konuyla ilgili bilgisi olan Gümrük Polisi'nin, suçun işlenmesinin tamamlanmasından sonra baskını yaptığı açıklandı.

Dört kafadar hemen tutuklandı. Dört kişinin, çete halinde uyuşturucu yetiştirmek ve ticaretini yapmaktan yargılanacağı, kişi başına 15'er yıl ceza alabilecekleri belirtildi.

Son güncelleme: android-time 12:35 09.12.2015
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more