Sözcü Plus Giriş

İngiltere seks skandalıyla çalkalanıyor

İngiltere bu seks skandalını konuşuyor. Baron John Sewel evinde verdiği seks partisiyle skandalın baş mimarı olurken, görevinden de istifa etti.

Güncellenme: 09:40, 27/07/2015
İngiltere seks skandalıyla çalkalanıyor

Hürriyet’te yer alan habere göre evinde verdiği seks partisinin görüntüleri ortaya çıkan Lordlar Kamarası'nda Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Baron John Sewel, imza attığı bu skandal sonrası istifa etti.

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI

The Sun gazetesi konuyla ilgili özel haberinde 69 yaşındaki Lord Sewel'in hayat kadınlarıyla çekilen video görüntülerini yayınladı.

EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASI

Evli olan ve ikisi üvey, dört çocuğu bulunan Gilcomstoun Lordu Sewel'in Westminster'daki dairesinde çekildiği belirtilen videoda, “Yoldan çıkmak istiyorum” dediği duyuluyor. Görüntülerde Lord Sewel'in rulo haline getirdiği bir banknot yardımıyla beyaz, toz halindeki bir maddeyi burnuna çektiği görülüyor.

ASYALI KADINLAR İÇİN ŞOK EDEN SÖZLER

45 dakikalık videoda, “Bu akşam genç Asyalı bir kadın bulabilirdik ama boş verin” diyen Sewel, daha sonra da Asyalı kadınların masum göründüğünü ancak aslında “fahişe” olduklarını söylüyor. İngiltere eski Başbakanı Tony Blair'a yakınlığı ile tanınan Lord Sewel'in hayat kadınlarına bir gece için 200'er sterlin ödeme yaptığı belirtildi.

UYGUNSUZ DAVRANIŞLAR İÇİN MAKALE KALEME ALMIŞ

Geçmişte İşçi Partisi hükümeti altında Tarım, Çevre ve Balıkçılık Bakanı olarak da görev yapan Sewel, Lordlar Kamarası'nda lordların davranış standartlarını yargılamaktan sorumlu olan Lordların Ayrıcalıkları ve Hareketleri  Komitesi'nin başkanlığını da yapıyor.

Lord Sewel bu ayın başında Huffington Post için bir makale kaleme almış ve uygunsuz hareketlerde bulunan lordların ayrıcalıklarının ellerinden alınması konusunda Lordlar Kamarası'na verilen yeni yetkileri anlatmıştı.Baron John Sewel “Azınlığın uygunsuz davranışları bizim imajımızı riske atıyor. Skandallar çekici gazete manşetleri oluyor” demişti.

ŞOK EDİCİ VE KABUL EDİLEMEZ

Sun gazetesinin ortaya çıkardığı skandalın ardından Sewel, Lordlar Kamarası’ndaki tüm görevlerinden istifa etti.

Lordlar Kamarası Başkanı Barones D'Souza, “şoke edici ve kabul edilemez” olarak tanımladığı olayın polise bildirildiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi:18:53,