Demirtaş Erdoğan’ın en sinir olduğu isme konuştu

Demirtaş, Erdoğan'ı sinirlendirmeye devam ediyor. İlk söyleşisini Gezi olayları nedeniyle Erdoğan'ın tepkisini çeken Amanpour'a verdi.

Demirtaş Erdoğan’ın en sinir olduğu isme konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ilk söyleşisini Erdoğan’ın Gezi eylemlerindeki tutumuyla büyük tepki gösterdiği CNN International'dan Christiane Amanpour'a verdi.

Çözüm Süreci’yle ilgili olarak “Seçimden sonra diyalog kaldığı yerden tekrar başlayabilir” diyen Demirtaş, sonucun kendilerini şaşırtmadığını söyledi. Demirtaş, “Erdoğan'ın diktatörlüğünü engellemeyi istiyoruz. Bu kapıyı kapatmayı başardık. Onun yüzüne kapadık ve bu sonuçlar Türkiye için çok iyi. Aldığımız sonuçlar, kaygılı olan herkesi memnun etti” diye konuştu.

“Türkiye’de kazanan halk oldu”

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasından sonra halkın kendisinden tarafsız olmasını beklediğini belirten Demirtaş, “Ancak o başkanlık seçimi için iktidar partisine oy istedi ve halk bundan hoşlanmadı” ifadelerini kullandı. Demirtaş, Amanpour'un mitinge yönelik bombalı saldırı nedeniyle can güvenliğinden kaygı duyup duymadığı sorusu üzerine, “Bu bize yönelik ilk saldırı değildi. Dolayısıyla ben ve arkadaşlarım cesur olmak zorundayız” dedi.

Yalçın Akdoğan'dan HDP için çok tartışılacak tweet

Yalçın Akdoğan’dan HDP için çok tartışılacak tweet

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...