Reklamsız Sözcü

“İlk Parti” kuruldu!

Genel Başkanlığı’nı İşadamı Eran Tapan’ın yaptığı “İlk Parti”, siyaset hayatına merhaba dedi.

android-time 17:27
“İlk Parti” kuruldu!
Genel Başkanlığı’nı İşadamı Eran Tapan’ın yaptığı “İlk Parti”, siyaset hayatına merhaba dedi.


Ali Ekber ERTÜRK/ ANKARA – Sözcü

1998'de kurulan Alternatif Parti ismini değiştirerek İlk Parti adını aldı. Partisinin isim değişikliğiyle birlikte ilk toplantısını Ankara'da yapan Genel Başkan Eran Tapan, 4 eğilimdeki seçmenlerin oyuna talip olduklarını açıkladı.

SEÇMENİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Eran Tapan, bir grup basın mensubuyla yaptığı sohbet toplantısında, Türkiye seçmenin yarısının hayatından memnun diğer yarısının da memnun olmadığını vurgulayarak, muhalefetin 9 kez seçim kaybetmesini eleştirdi. Partileri seçim kaybeden seçmenler için ‘Siyasetin Kadıköy sendromu' tanımlaması yapan Tapan, “Seçmen mağdur. Muhalefetin sürekli seçim kaybetmesini sorgulaması lazım. Seçmenin psikolojisi bozuldu” diye konuştu.

CHP'de taşlar yerine oturacak

CHP’de taşlar yerine oturacak

SANDIĞA GİTMEYEN 14 MİLYON

Kendilerinin, diğer muhalefet partilerinin yapmadıklarını yapacaklarını dile getiren Eran Tapan, “İlk hedefimiz, sandığa gitmeyen 14 milyon seçmene ulaşmaktır. 4 farklı eğilimli seçmenden oy alacağız” diye konuştu. Tapan, partilerinde kadınların oranının erkeklerle yarı yarıya olduğunu da savunarak, “Gençlerin ve kadınların partisiyiz” dedi.

İmralı'dan talimat geldi 63 madde geri çekildi!..

İmralı'dan talimat geldi 63 madde geri çekildi!..

ORKESTRAYI YÖNETTİ

Hiltonsa Otel'de yapılan tören, ilginç gösterilere de sahne oldu. Törenden önce oda orkestrası konserine geçildi. Ancak bu sırada orkestra “bozuk çalmaya” başladı. Protokoldeki yerinden fırlayan Eran Tapan, şef giysisini giyerek orkestrayı yönetti.

İDDİALI BİLDİRİ

Bir bildiri de yayınlayan İlk Parti'nin bildirisindeki başlıca ifadeler şöyle:

–          İlk Parti, seçmenin belirli bir kısmını seçeneksiz bırakan yetersiz muhalefete isyan etmek üzere kuruldu.

–          İlk Parti, memleketin gidişatından rahatsız olan fakat “sandığa gitsem ne değişecek ki” diye düşünen seçmenler için kuruldu.

–          İlk Parti, umudunu kaybetmiş seçmene, “umutsuz olma, bu seçimde bir şeyleri değiştirebilirsin” demek için kuruldu.

–          İlk Parti, Türkiye'de bir şeylerin değişmesini isteyen, hep aynı partilere, hep kaybeden partilere oy vermekten bıkan seçmenlere umut için kuruldu.

–          İlk Parti, çatışma yerine uzlaşma arayan siyaset yapacak.

–          İlk Parti, gündemi takip ederek değil, gündem yaratarak muhalefet edecek.

–          İlk Parti yolsuzluk söylemleriyle kuru muhalefet yaparak değil, somut projelerle ve uygulanabilir vaatlerle seçmenin karşısına çıkacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more