Sözcü Plus Giriş

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan katliamın ardından az kalsın bir benzeri de İstanbul’da yaşanacaktı. Polisin Kadıköy’de yakaladığı iki kişinin bavulundan bomba çıktı. Gözaltına alınan kişiler yakalanmasaydı, Suruç’taki gibi basın açıklaması sırasında bombayı patlatacağı tahmin ediliyordu. Polis çanta içinde 3 ayrı bomba ve çok sayıda patlayıcı madde ele geçirdi. 

500 kişilik grubun arasına karıştılar

Akşam saatlerinde Kadıköy’de toplanan yaklaşık 500 kişilik grup Şanlıurfa Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıyla ilgili basın açıklaması yapmak istedi. Polis grubun basın açıklaması yapmasına izin vermeyerek müdahalede bulundu. Kaçmaya çalışan şüpheli iki kişi yakalanarak üzerleri arandı.

'Sarışın canlı bomba' aranıyor

‘Sarışın canlı bomba’ aranıyor

3 bomba ve çok sayıda patlayıcı

Şüphelilerin elindeki bavulun içerisinden 3 adet el yapımı bomba, çok sayıda havai fişek ve Molotof kokteyli ele geçirdi. Olayla ilgili şüpheli 2 kişi gözaltına alındı. Öte yandan polis ekipleri gelen ihbar üzerine Maltepe, Mesut Caddesi’nde metruk bir binaya operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda yaklaşık 60 Molotof kokteyli, 1 adet av tüfeği, 25 adet av tüfeğine ait fişek ve içinde benzin bulunan bidon ele geçirildi. Her iki olayla ilgili polis ekipleri tarafından geniş çaplı inceleme başlatıldı.

DHA

Yayınlanma Tarihi:10:17,