Reklamsız Sözcü

MHP’de şok: Türkeş ihraç edilecek

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık önerdiği MHP’li üç isimden Tuğrul Türkeş’in bu öneriyi kabul etmesi, partide şok etkisi yarattı.

android-time 17:53
MHP’de şok: Türkeş ihraç edilecek
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim hükümetinde bakanlık önerdiği MHP’li üç isimden Tuğrul Türkeş’in bu öneriyi kabul etmesi, partide şok etkisi yarattı.


ANKARA-SÖZCÜ

Edilinilen bilgilere göre, Davutoğlu’nun bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş kesin ihraç talebiyle MHP disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP heyeti ilk olarak Türkeş’in istifa etmesini bekledi fakat istifa kararı gelmeyince, Türkeş disiplin kuruluna sevk edildi.

Türkeş'in MHP'den ihraç edileceği bildirildi. Geçen dönemde Tuğrul Türkeş'in kardeşi Ahmet Kutalmış Türkeş, AKP'den İstanbul milletvekilliği yapmıştı.

Tuğrul Türkeş kabul etti!

Tuğrul Türkeş kabul etti!

 

Davutoğlu’nun teklifini ilk kabul eden isim MHP’nin kurucu ismi Alparslan Türkeş’in oğlu MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş oldu. Bu durum partide sıkıntı yarattı. Türkeş'in tedbirli olarak disipline sevk edilip partiden ihraç edileceği bildirildi.

İlhan Kesici'den yanıt

İlhan Kesici’den yanıt

 

MHP lideri Devlet Bahçeli önceki gün gazetecilere yaptığı açıklamada MHP’ye bakanlık teklif edilmesiyle ilgili “Bizim partililerimiz yoktur. Dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır” yanıtını vermişti.

MHP DERHAL HAREKETE GEÇTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Bakanlık teklifini kabul eden MHP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada Türkeş’in ‘kesin çıkarma cezası’ ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini kaydederek “26.08.2015 tarihinde, Anayasamızın 114. Maddesi gereğince Cumhurbaşkanınca hükümeti kurmakla görevlendirilen AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu tarafından Başbakan Yardımcısı sıfatıyla kabine üyeliği teklif edilen parti üyemiz ve halen Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Yıldırım Tuğrul Türkeş'in anılan görevi kabul ettiği anlaşılmıştır. Parti ilkelerimiz ve yetkili kurullarımız tarafından belirlenen parti politikalarımıza aykırı bir şekilde ortaya konulmuş olan bu davranış nedeniyle, adı geçen milletvekili, Sayın Genel Başkanımız tarafından, MHP Parti Tüzüğünün 11 v.d. maddeleri çerçevesinde ve yine aynı tüzüğün 78/f.4/c-d-e-i, 79 ve 81. Maddeleri uyarınca Parti Üyeliğinden tedbirli olarak ‘kesin çıkarma cezası’ ile cezalandırılması için Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir” dedi.

İşte bakanlık teklifi giden milletvekilleri

İşte bakanlık teklifi giden milletvekilleri

 

TUĞRUL TÜRKEŞ KİMDİR
MHP’nin kurucusu ve Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu olan Tuğrul Türkeş, 1954’te İstanbul’da doğdu. MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Türkeş, Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünü bitirdi.

MHP'li muhalifler kazan kaldırdı

MHP'li muhalifler kazan kaldırdı

HDP kabul etti!

HDP kabul etti!

Ticaret Bakanlığında Basın Danışmanlığı, Ortadoğu gazetesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı, Akşam ve Son Havadis gazeteleri ile Yeni Harman haftalık dergisinde köşe yazarlığı yaptı. PETKİM AŞ ve TC Kalkınma Bankasında Yönetim Kurulu Üyeliği, Ataköy Otelcilik AŞ’de Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.  Aydınlık Türkiye Partisi Kurucu Üyeliği ve Genel Başkanlığı görevini üstlendi.

Kenan Tanrıkulu'ndan şok karar

Kenan Tanrıkulu’ndan şok karar

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 23:2126.08.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more