O saldırganın ailesi konuştu!

Taksim'de önceki gün polis noktasına Kalaşnikofla ateş açan saldırganın DHKP-C üyesi Elif Sultan Kalsen. olduğunun iddia edilmesi aileyi harekete geçirdi.

O saldırganın ailesi konuştu!

Kalsen'in babası Mehmet Kalsen ve Annesi Şirin Kalsen Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek soruşturmaya bakan savcı Zafer Koç ile görüştü. Görüşmenin ardından adliyenin 'C' kapısında Kalsen'in anne ve babası açıklama yaptı. Baba Mehmet Kalsen, “Kızım Elif Sultan Kalsen'in adının asılsız iddialarda çıkmasından dolayı burada bulunuyorum. Kızım üniversite öğrencisiyken birkaç basın açıklaması yaptıktan sonra defalarca tutuklanıp, tahliye edildi. Ardından kendisi hakkında aramalar başladı. Birkaç kez canlı bomba olarak ilan edildi. Ve bu 'canlı bombalar' hep asılsız çıktı. Kızımın can güvenliği yoktur. Bu durumda can güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi.

Elif Sultan Kalsen, Taksim saldırganı olarak tespit edildiElif Sultan Kalsen, Taksim saldırganı olarak tespit edildi

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne ve İstanbul Valisi'ne seslenen baba Kalsen, “Sizin de evlatlarınız var. Biz de anne ve babayız. Bizim evladımız da bize göre değerlidir. Kızımın can güvenliğinin sağlanmasını, asılsız yere bu iddiaları basına sızdırılmamasını istiyoruz” diye konuştu.

Canlı bomba Çağlayan'da böyle görüntülenmiştiCanlı bomba Çağlayan’da böyle görüntülenmişti

 

Taksim saldırısını gerçekleştirenin Elif Sultan Kalsen olduğu iddiasının hatırlatılması üzerine baba Kalsen, “Ben ona da inanamıyorum. O eylem benim kızım tarafından yapılmış bir eylem değildir. Buradan kızıma da sesleniyorum. 'Kızım sen öyle basit birşey olamazsın. Bu tahriklere kapılma” dedi. “Kızınızla görüşebildiniz mi?” sorusuna baba Kalsen, “Bu çıkan olaylardan sonra görüşme imkanımız olmadı. Çünkü can güvenliği yoktu. Bizimle bu yüzden irtibat kurmadı” şeklinde konuştu.

Canlı bombanın kimliği belli olduCanlı bombanın kimliği belli oldu

 

“Kızımı 4 keredir canlı bomba yapıyorlar” diyen Anne Şirin Kalsen de “'Gelin kızınız bomba patlatmış' diye, gidiyorum asılsız çıkıyor. Benim kızım canlı bomba değildir. Canlı bomba yaptıkları için okuluna gelemiyor. Benim yanıma gelemiyor. Ben de olsam vatanımı, memleketimi terk ederim. Benim kızım yarının hakimiydi, savcısıydı. Benim kızım hiç canlı bombayla uğraşmaz. Benim kızım yasal şeyler yapar, basın açıklaması yapar, parasız eğitim ister. 'Canlı bomba' diye diye böyle uzaklaştırdılar” dedi.

Elif Sultan Kalsen'in ailesi iddiaları yalanladıElif Sultan Kalsen’in ailesi iddiaları yalanladı

 

Kızının Uluslararası İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen Anne Kalsen, “Okulunu elinden aldılar. Bir turist kızı getirdiler Sultanahmet'te, bir hafta boyunca benim kızımı, bütün televizyonlarda yaydılar. Taksim'deki olay da öyle. Bütün suçu neden benim kızıma yüklüyorlar. Benim kızım devrimci olabilir, siyasetçi olabilir. Ama bombayla falan işi olmaz, polisi öldürmez “diye konuştu. Kızını lojmanlarında hakim savcı yanlarında büyttüğünü anlatan anne Kalsen, “Ne istiyorlar benim kızımdan, yeter… Kızımla görüşemiyorum, 'canlı bomba' diyorlar, yasaklıyorlar. Kızıma iftira atıyorlar resmen” ifadelerini kullandı. Kalsen'in ailesi açıklamanın ardından avukatlarıyla adliyeden ayrıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...