Sözcü Plus Giriş

Tanınmamak için yüzüne tıraş köpüğü süren ve güneş gözlüğü takan bir kişi, elindeki kurusıkı tabancayla şubeden iki bin liralık soygun gerçekleştirdi.

Soyguncunun cüretine bak!

Soyguncunun cüretine bak!

Dışarı çıkıp otomobile binen M.T., arkadaşıyla olay yerinden uzaklaştı. Soyguncular aracın da plakasını tıraş köpüğüyle kapattı. Ancak soygun sırasında sokakta oynayan çocukların plakadaki köpüğü elleriyle sıyırması nedeniyle güvenlik kameralarından plaka okundu ve soyguncunun biri yakalandı. Aracı kullanan ve paralarla kaçan ikinci zanlı aranıyor.

Yine aynı yöntemle dolandırdılar

Yine aynı yöntemle dolandırdılar

Son yılların en ilginç soygunu bugün saat 16.30’da, Selçukbey Mahallesi’ndeki PTT Selçukbey Şubesi’nde meydana geldi. Otomobilin ön ve arka plakasını tıraş köpüğüyle kapatan iki zanlı, PTT şubesine geldi. Şüphelilerden M.T., ayrıca yüzüne tıraş köpüğü sürüp güneş gözlüğü de takarak şubeye girdi. M.T., kuru sıkı tabancayla kadın görevliyi korkutup, kasadaki iki bin lirayı aldı. Dışarı çıkıp otomobile binen M.T., arkadaşıyla olay yerinden uzaklaştı. İhbar üzerine polis şubeye geldi. Güvenlik kamerası görüntülerinde; park halindeki otomobilin yakınında oynayan meraklı çocukların aracın plakasındaki tıraş köpüğünü elleriyle sildiği ortaya çıktı. Otomobilin plakasının 20 LE 511 olduğunun belirlenmesi üzerine adrese yönelik başlatılan çalışmada, zanlılardan M.T. ağaçlık alanda yolda yakaladı. Kurusıkı tabanca ise ormanlık alanda yerde bulundu. Gözaltına alınan M.T.’nin yakalanması sırasında yüzündeki tıraş köpük izlerinin kendisini ele verdiği belirtildi. Para ile kaçan diğer zanlının arandığı kaydedildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Soyguncular 1 hafta kaçabildi

Soyguncular 1 hafta kaçabildi

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ (DHA)

Kasiyerlerin korkulu rüyası yakalandı

Kasiyerlerin korkulu rüyası yakalandı

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more