Sözcü Plus Giriş

Sinemaseverler en çok bu filmlere gitti! En çok izlenen ilk 10 Türk filmi hangisi?

Kore Gazisi Süleyman Dilbirliği'ini hikayesini anlatan Ayla filmi son döneme damgasını vurdu. 4 milyondan fazla kişinin izlediğini Ayla, 55 milyon liradan fazla hasılat yaptı ve en çok izlenen ilk 10 Türk filmi listesine 6. sıradan girdi. Ancak 5 Ocak'ta vizyona girecek olan Arif V 216 filmi bu listeyi tekrar değiştirebilir.

Sozcu.com.tr
11:33 -
Sinemaseverler en çok bu filmlere gitti! En çok izlenen ilk 10 Türk filmi hangisi?

Türkiye’de yerli sinema sektörü son dönemde yaptığı atılımla dikkat çekiyor. Her yıl bir çok yerli film vizyona girerken yapılan filmler büyük oranda izleyicinin beğenisini kazanıyor.

SON DÖNEMİN EN BAŞARILISI AYLA

Son dönemin en dikkat çeken yapımı Kore gazisi Süleyman Dilbirliği’nin hayat hikayesini anlatan Ayla isimli film oldu. 7 haftadır vizyonda olan Ayla toplamda 4 milyon 615 bin 608 kişi tarafından izlendi ve 55 milyon 404 bin 629 TL gişe hasılatı yaptı. Ayla en çok izlenen ilk 10 film listesinde 6. sırada yer aldı.

İLGİLİ HABERStar Wars'un hafta sonu hasılatı geldiStar Wars'un hafta sonu hasılatı geldi

504 BİN KİŞİYLE AÇILIŞ

Gülse Birsel’in senaryosunu kaleme aldığı ve başrollerinde Demet Evgar ile Engin Günaydın’ın yer aldığı Aile Arasında, açılışı 504 bin kişiyle yaptı. Film, böylece bu yılın en iyi dördüncü açılışını yapmış oldu. Filmi 2 milyondan fazla kişi izledi ve gişe hasılatı 24 milyon 821 bin 879 lirayı geçti. Aile Arasında, en çok izlenen filmler listesine girmeye aday.

 

ARİF V 2016 5 OCAK’TA

Sinemaseverlerin hiç şüphesiz en çok merak ettiği film ise 5 Ocak 2018’de vizyona girecek. Cem Yılmaz’ın kaleme aldığı Arif V 216 filminde, Yılmaz’ın GORA filminden hatırlayacağımız Arif ile uzaylı bir robot olan 216’nın hikayesi anlatılıyor. GORA filmi ile en çok izlenen ilk 10 film listesinde 10. sırada yer alan Cem Yılmaz’In yeni filminin listeye girip gireneyeceği merak konusu.

 

İLK 10’DA 4 RECEP İVEDİK

Tüm zamanların en çok izlenen ilk on filmi listesinde Şahan Gökbakar’ın, Recep İvedik serisi dört filmi ile yer alıyor. Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın başrollerini üstlendiği Düğün Dernek serileri de ilk onda yer alan filmler. İşte o liste:

1
Son güncelleme: 13:37 18.12.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more