Sözcü Plus Giriş

Akıncı Üssü davasında gerginlik… FETÖ kitabı sorusu salonu karıştırdı

Müşteki avukatının "Fetullah Gülen kitapları okumadım diyorsunuz ama arabanızdan kitapları çıkıyor. Bunu nasıl açıklayacaksınız?" sözleri üzerine sanık Bilal Akyüz, "Size ha-ha-ha diyorum" dedi. Bu cevap salonda tansiyonu yükseltti.

14:06 -
Akıncı Üssü davasında gerginlik… FETÖ kitabı sorusu salonu karıştırdı

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi içindeki duruşma salonunda görülen duruşmada, dün savunmasını tamamlayan sanık Bilal Akyüz’ün, bugünkü celsede çapraz sorgusuna geçildi. Sorular üzerine Akıncı Üssü’nde, Adil Öksüz ve FETÖ’nün diğer sivil imamlarını görmediğini söyleyen Akyüz,  bir kısım müşteki vekili Avukat Emrullah Beytar’ın, “Fetullah Gülen’in kitaplarını okudunuz mu?” sorusuna “Hayır” diye cevap verdi. Bunun üzerine tekrar söz alan Avukat Beytar, “Said Nursi ile ilgili yazdığım bir kitap nedeniyle Fetullah Gülen’in bütün kitaplarını okudum. Sanığın dünkü savunmasında verdiği gemi örneği Gülen’in kitaplarında geçiyor. Gülen’in kitaplarını okumayan bu örneği veremez. Sanık ayak üstü yalan söylüyor” değerlendirmesini yaptı. Bu sözlere sanık avukatlarından yoğun tepki geldi. Mahkeme Başkanı Selfet Giray bunun üzerine avukattan sorusunu yorum yapmadan sormasını istedi. Avukatın, “Fetullah Gülen’in kitaplarını okumayan bu örneği veremez. Bunu nasıl izah ediyorsunuz” sorusuna sanık Akyüz, “Ha ha ha diye gülüyorum size” şeklinde cevap verdi. Bu cevap üzerine müştekilerin oturduğu bölümden yoğun tepki geldi. Salonda bir anda tansiyon yükselirken, bazı müştekiler sanığa yönelik bağırarak sinkaflı sözler sarf etti.

Darbe sanığı Bilal Akyüz. davanın en kritik isimlerinden birisi olarak gösteriliyor.

15 Temmuz gecesi Akıncı Üssü’ndeki güvenlik kameralarına da görüntüsü yansıyan darbe sanığı Bilal Akyüz. davanın en kritik isimlerinden birisi olarak gösteriliyor.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Selfet Giray, güvenlik güçlerinden bağıran kişilerin salondan çıkartılmasını istedi.  Avukat ve sanığı karşılıklı diyaloga girmemeleri yönünden uyaran Giray, başka bir soruya geçilmesini isteyerek tartışmaya son verdi.

(DHA)

Son güncelleme: android-time 08:39 12.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more