Adım adım yurdu terk ediyor… Meteoroloji’den hava durumu tahminleri

Yağışlı hava adım adım geride kalıyor, yağmurlu hava dalgası batıdan itibaren yurdu terk ediyor. Hafta sonu yurdun bir kısmında etkili olmaya devam edecek ancak gelecek haftanın başından itibaren yine birçok şehre güneş hakim olacak. İşte son dakika hava durumu tahminleri...

Adım adım yurdu terk ediyor… Meteoroloji’den hava durumu tahminleri

Yerel olarak etkili olan yağışlar yavaş yavaş yurdu terk ediyor. Marmara ve Ege’den doğuya doğru kayan yağışlar birkaç gün daha devam etse de hafta sonundan itibaren etkisini kaybetecek.

YAĞŞLAR DOĞUDA SÜRECEK

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sakarya, Muğla ve Denizli çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Muş, Bitlis ve Ağrı çevreleri, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi, Toroslar Mevkii, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Muğla, Tokat çevreleri, Denizli’nin güney, Erzincan’ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması bekleniyor.

hava-durumu-haberleri

BAZI BÖLGELERE YAĞIŞ UYARISI

Yağışların sabah saatlerinde Muş, Bitlis ve Ağrı çevreleri, öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi, Toroslar Mevkii, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Muğla, Tokat çevreleri, Denizli’nin güney, Erzincan’ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, yıldırım, yerel dolu, lokal kuvvetli rüzgar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...