İstanbul metrosunda yürüyen merdiven arızaları bezdirdi

İstanbul'da günde binlerce kişinin kullandığı metro istasyonlarında vatandaşlar yürüyen merdiven ve yürüyen bantlarda tekrarlanan arıza sıkıntısıyla karşılaşıyor.

İstanbul metrosunda yürüyen merdiven arızaları bezdirdi

Milyonluk kentin toplu ulaşımda ana omurgası metro istasyonlarına ulaşmak son günlerde sıkıntılı bir hale gelmeye başladı. Evlerine bir an önce yetişmek isteyen İstanbullular metro istasyonlarında ‘Bu ekipmen geçici bir süre servis dışıdır’ uyarısı ile karşı karşıya kalıyor.

666

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun bir şekilde kullanılan metro istasyonlarında metroya ulaşmak için vatandaşlar yoğun bir çaba göstermek zorunda kalıyor. Bunun nedeni ise metro ve istasyonlara giriş ve özellikle çıkışlarda uzun süredir tekrarlanan yürüyüyen merdiven ve bantlardaki arızalar.

whatsapp-image-2018-02-27-at-08-38-39
Vatandaşların yorgun argın işten eve döndükleri saatlerde, onlarca merdiveni çıkmak zorunda kalması tepkiye neden oluyor. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa yetkilileri durumun kendilerine ulaştırılması durumunda müdahale edeceklerini bildirmesi de onlarca kamera ile anbean izlenen metro hatlarının daha sık kontrol edilmesi gerektiğini akıllara getiriyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...