Sözcü Plus Giriş

Merkel yine korkuttu… Haftalar sonra yine titreme krizine girdi

Geçtiğimiz haftalarda Ukrayna Devlet Başkanı ile bir araya geldiği bir tören sırasında istemsiz bir biçimde titreyen Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün yine korkuttu. Merkel Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile katıldığı törende istemsiz olarak titreyerek dikkatleri üzerine çekti. Merkel, titrediğini belli etmemek için şekilden şekile girdi.

Sozcu.com.tr
11:44 -
Merkel yine korkuttu… Haftalar sonra yine titreme krizine girdi

Sadece Almanya değil Avrupa ve hatta dünya siyasetini de son yıllarda domine eden Almanya Başbakanı Angela Merkel korkutmaya devam ediyor… Geçen haftalarda Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile birlikte katıldığı resmi törende istemsizce titreyen ve uluslararası basının gündemine düşen Angela Merkel bugün yine titredi.

Zelenskiy ile birlikteyken titreme krizine giren Merkel hakkında, “Susuz kaldığı için rahatsızlandı, şimdi iyi” açıklaması yapılmıştı. Fakat bugün de Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier ile birlikte katıldığı bir toplantı sırasında Merkel yine kriz geçirdi. Gelecek ay 65 yaşına basacak olan Merkel’in o anları kameraya yansıdı.

İLGİLİ HABERMerkel resmi törende korkuttuMerkel resmi törende korkuttu

Sanki dengesiz bir zeminde duruyormuş gibi titreyen Merkel, bu durumun belli olmaması için ellerini ve kollarını sürekli hareket ettirdi.

Merkel’in gergin olması dikkat çekerken bu sırada sadece Almanya Cumhurbaşkanı’nın önündeki kürsüsünde duran su bardağına odaklandığı görüldü.

Kısa bir süre sonra Merkel’in yanındakiler başbakana bir bardak su verdi. Merkel’in sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Tir tir titreyen Merkel bir bardak su içtikten sonra kendine geldi.

Merkel’in sağlık durumuyla ilgili bir açıklama da son görüntülerin ardından hemen geldi.

Merkel’in sözcüsü, “Şansölye’nin sağlık durumu iyi ve bugün yeni adalet bakanının yemin törenine katılacaktır. Daha sonra da Alman hükümetinin A340 tipi uçağıyla Japonya’daki G20 Zirvesi’ne katılacaktır” ifadesini kullandı.

Son güncelleme: 12:43 27.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more