Sözcü Plus Giriş

BİLSEM kayıtları ne zaman başlayacak? Sınav sonuçlarına itiraz süreci başladı…

BİLSEM mülakat sonuçlarının geçtiğimiz günlerde belli olmasının ardından kazanan öğrencilerin velileri kayıt tarihlerini araştırmaya başladı. Özel yetenekli öğrencilerin eğitim göreceği BİLSEM'de yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 26 Ağustos-13 Eylül 2019 tarihleri arasında bilim ve sanat merkezine kayıtlarını yaptıracak. İşte BİLSEM detayları...

12:12 -
BİLSEM kayıtları ne zaman başlayacak? Sınav sonuçlarına itiraz süreci başladı…

Zeka, yaratıcılık ve liderlik alanlarında yüksek kapasitesi olan özel yetenekli öğrenciler eğitim göreceği BİLSEM’e kayıt hakkı kazanan öğrenciler için sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet adresinde duyuruldu. Bilim ve Sanat Merkezleri’nin örgün eğitime alternatif olması değil; destekleyici olması hedeflenmiştir. Bu yüzden Bilsem’e yerleştirilme hakkı kazanan öğrenciler, örgün eğitim saatleri (okul saatleri) dışında Bilim ve Sanat Merkezlerinde özel eğitimler almaktadırlar.

BİLSEM MÜLAKAT SONUÇLARI

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler 26 Ağustos-13 Eylül 2019 tarihleri arasında bilim ve sanat merkezine kayıtlarını yaptıracaklardır.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more