Sözcü Plus Giriş

Altın fiyatında dalgalanma devam ediyor! İşte 2 Mart çeyrek altın ve gram altın fiyatı

Altına yatırım yapmak isteyen veya sevdiklerine hediye etmek isteyen vatandaşlar altın fiyatının güncel durumunu yakından takip etmeye devam ediyor. Altın fiyatındaki yükseliş durdu ve dolardaki dalgalanma nedeniyle de düşüşe geçti. Gram altın fiyatı, 2 Mart Cumartesi günü 222,93 TL'den satışa sunuldu. Çeyrek altın ise 369,46 TL'den alıcı buluyor.

09:51 -
Altın fiyatında dalgalanma devam ediyor! İşte 2 Mart çeyrek altın ve gram altın fiyatı

Altın fiyatları yatırımcılarının ekonomi gündeminin merak edilenleri arasında yer almaya devam ediyor. Altın fiyatlarındaki yükseliş durdu ve düşüş trendine girdi. Büyük dalgalanmalar yaşamayan altının gram fiyatı 222,93 lira seviyelerinde. Peki 2 Mart’ta çeyrek altın fiyatı ne kadar oldu? İşte güncel altın fiyatları…

GRAM ALTIN FİYATI NE KADAR?

Son zamanlarda çeyrek altın fiyatlarındaki yükseliş, daha uygun fiyatlı olan gram altının tercih edilmesine yol açmıştır. Bu doğrultuda gram altın büyük bir ilgi görmektedir. Bununla birlikte gram altın fiyatlarındaki araştırmalar da hız kesmeden devam ediyor. Gram altın, 2 Mart Cumartesi 222,88 TL’den alınıp 222,93 TL’den satılarak başladı.

ÇEYREK ALTIN FİYATI NE KADAR OLDU?

Tahtını gram altına kaptırmaya yakın gözükse de, çeyrek altın uzun yıllar boyunca en önemli yatırım ve hediye aracı olarak görüldü. Çeyrek altın düğünlerde de akla gelen ilk hediyedir, aynı şekilde birikim açısından da yastıkaltı biriktirilen altınların büyük çoğunluğu çeyrek altındır.Çeyrek altın bu sabah saatlerinde 361,25 TL ‘den alınırken 369,46 TL’den satılıyor.

ONS ALTINDAKİ DÜŞÜŞ GRAM ALTIN FİYATLARINA DA YANSIDI

Analistler, dün yüzde 0,6 azalışla 1.312,7 dolara kadar gerileyen altının ons fiyatının,O Asya piyasalarında artan risk iştahı ile düşüşünü sürdürdüğünü kaydetti. Altının ons fiyatındaki gerilemenin yurt içinde gram fiyatına yansımasının, dolar kurundaki yükseliş nedeniyle sınırlı kaldığını dile getirdiler.

Son güncelleme: 12:57 02.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more