Sözcü Plus Giriş

İl il imsak vakitleri: Sabah namazı saat kaçta? 2019 Ramazan imsakiyesi

Ramazanla birlikte oruç tutmaya başlayan müminler her gün sabah ezanı okunmadan evvel sahurlarını yapacaklar. Sahur yapmak hem sağlık açısından çok önemlidir hem de sünnet olarak kabul edilmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Ramazan imsakiyesini yayınladı. İşte il il imsak saatleri...

Güncellenme: 21:39, 07/05/2019
İl il imsak vakitleri: Sabah namazı saat kaçta? 2019 Ramazan imsakiyesi

Sabah ezanı/namazı saat kaçta? Milyonlarca Müslüman sahur sofrası için hazırlıklarını sürdürüyor. Sahur imsak vakti ile sona eriyor. İmsak saatinden sonra yemeyi içmeyi kesen vatandaşlar oruç tutmaya niyetleniyorlar. İşte 2019 imsak vakitleri…

İL İL İMSAK VAKİTLERİ

SAĞLIKLI BİR RAMAZAN GEÇİRMENİN 10 YOLU

Dr. Fevzi Özgönül, uzun oruç saatlerinde acıkmadan kolay bir Ramazan geçirmek için önemli bilgiler verdi.

11 Ayın sultanı Ramazan ayının başladığını dile getiren Dr. Fevzi Özgönül, “Ramazan ayında oruç tutanların yeme saatleri değişir. Büyük bölümünü oruçlu geçireceğiniz bu uzun günlerde doğru beslenerek ve sağlıklı olanları seçerek sindirim sisteminizi güçlendirebilir, vücudunuzu dinlendirebilirsiniz” diye konuştu.

Dr. Fevzi Özgönül, Ramazan ayını daha kolay geçirmek ve vücudun iyileşmesi için bu mükemmel fırsatı kaçırmamak adına şu önerilerde bulundu:

“1-Mutlaka sahur yapın. Sahurda kahvaltılık ürünler, az yağlı etler veya çorba yiyin. Sahurda meyveyi tercih etmeyin. Sahurda bol bol su için. Ramazan pidesinde dikkat edin yalnızca iftarda ve az miktarda yiyin. Orucunuzu açarken çok fazla su içmeyin 1-2 bardaktan fazla su beslenmenizi engeller. Orucunuzu biraz zeytin, hurma veya bademle açtıktan sonra en az 5-10 dakika dinlenin, biraz hareket edin. Ana yemeklerden başlayarak iftarınızı yapın. Tatlı yiyecekseniz Ramazan’ın sultanı güllaçı tercih edin. Kafeinli içecekler sıvı kaybına neden olacağından çay, kahve, kolalı içecekleri çok fazla içmeyin. İftardan sonra mutlaka hareket edin, imkanınız varsa teravih namazına gidin ve yürüyüş yapın.”

İlginizi ÇekebilirOruç için ne zaman niyet edilir?Oruç için ne zaman niyet edilir?